AC Miláno a Udinese proti tímom z dolných poschodí

V utorok sa na PREMIER SPORT 1 presunieme do Talianska, kde sa v priamych prenosoch pozrieme na dva zápasy Serie A.

Najskôr navštívime Stadio Alberto Picco. Vo svojom domovskom stánku privíta sedemnásta Spezia ôsme Udinese.

Domácich delia od pásma zostupu len tri body, zaváhanie tak môže znamenať prepad na zostupové priečky. To by však museli využiť aj tímy z posledných troch miest, keďže Spezia nevyhrala v lige už poltucet zápasov v rade, z ktorých až päť prehrala.

Napriek výrazne vyššiemu postaveniu v tabuľke na tom nie je Udinese ale o moc lepšie. Čiernobieli, ktorí sa po skvelom úvode do sezóny pohybovali na najvyšších poschodiach tabuľky, sa postupne prepadávajú. V lige nevyhrali už päť duelov po sebe, štyri z nich remizovali, a vypadli aj z Coppa Italia.

V predchádzajúcom kole sa očakával ich triumf s tabuľkovým susedom Spezie Lecce, avšak opäť si body len delili. Teraz majú ďalší pokus na reštart. Priamy prenos štartuje na PREMIER SPORT 1 od 18:25, komentátorom duelu bude Martin Petro.

O večerný program sa postarajú ďalšie dva tímy z opačných pólov tabuľky, osemnáste Cremonese doma vyzve druhé AC Miláno.

Cremonese je posledným tímom tohto ročníka, ktorý v lige ešte stále čaká na prvú výhru. Zaujímavosťou ale je, že z pohľadu počtu prehier je až piaty najhorší. Na svojom konte má totiž až šesť remíz, mimo iných aj s Atalantou na jej trávniku, či doma s Udinese.

Rossoneri môžu byť s doterajším priebehom sezóny relatívne spokojní. V Lige majstrov sa prebojovali do jarnej časti a v lige sú druhí za suverénnym lídrom Neapolom. Snáď len strata šiestich bodov na SSC po trinástich kolách kazí celkový dojem.

Pioliovci už budú pri úvodnom hvizde poznať výsledok súboja SSC s Empoli, ich motivácia tak môže podľa neho ešte stúpnuť. Priamy prenos sa začína o 20:40 na PREMIER SPORT 1, komentovať ho bude Martin Petro.