Anglicko-nemecká sobota

V sobotu na PREMIER SPORT 1 navštívime štyri futbalové štadióny, po dva v Anglicku a Nemecku.

Najskôr sa od 13:25 pozrieme do The Coventry Building Society Areny, kde v tabuľke Championship jedenáste Coventry City vyzve ôsmy Sunderland. Tímy delia len štyri body, domáci od prehry na trávniku WBA remizovali s Lutonom a zdolali Millwall a Rotherham. Hostia po podobne sérii, keď zdolali Reading a QPR a remizovali s Bristol, neuspeli na trávniku Rotherhamu. Na začiatku tohto ročníka sa na štadióne nováčika zrodila deľba bodov, na zásah Clarkea z 12 minúty odpovedal v 84. minúte Gyökeres. Komentátorom duelu bude Karol Jakubovič.

O 15:25 sa s Filipom Mentelom presunieme na RheinEnergieStadion. Domáci Kolín odštartoval jarnú časť Bundesligy piatimi zápasmi bez prehry, naposledy ale nečakane utŕžil trojgólový prídel v Stuttgarte. Wolfsburg sa po skvelom závere minulého roka, keď neprehral osem zápasov v rade, z ktorých päť vyhral, v novom roku trápi. Po tom, čo roztrhal 6:0 Freiburg a v Berlíne 5:0 Herthu sa vlci zasekli a v predchádzajúcich štyroch dueloch trikrát prehrali a raz remizovali. Septembrová vzájomná bitka priniesla poltucet gólov, capkovia vyhrali vo Wolfsburgu 4:2 a dúfame, že svedkami podobne kanonády budeme aj tentokrát.

Mimoriadne dôležitý záchranársky duel je na programe od 18:25. Súboj medzi posledným Schalke a štrnástym Stuttgartom s vami bude sledovať Stano Suvák. Domáci čakajú na výhru v lige už sedem stretnutí, z ktorých vyťažili jediný bod. Aj preto majú v tabuľke Bundesligy len 13 bodov a od istoty záchrany ich delí šesť. V pásme ohrozenia boli ešte pred týždňom aj hostia, výhra nad Kolínom ich ale posunula o skóre do bezpečnejšej zóny. VfB však ešte čaká do konca sezóny náročná úloha, aby si príslušnosť medzi elitou udržal. Svoje šance môže zvýšiť práve proti Schalke, s ktorým Stuttgart neprehral predchádzajúce štyri duely, no len jediný raz v nich bodoval naplno.

O bodku za sobotňajším futbalovým programom na PS1 dá záznam dnešného stretnutia Championship medzi osemnástym Queens Park Rangers a o postup do Premier League bojujúcim štvrtým Blackburnom. Štartujeme o 21:00, komentuje Karol Jakubovič.