Liverpool a City pred náročnými skúškami 

Anglická Premier League bude v sobotu pokračovať zápasmi 35. kola. 

Sobotný program odštartujeme vzájomným súbojom dvoch vo forme hrajúcich mužstiev. Newcastle United privítajú v St. James‘ Parku ambiciózny Liverpool. 

Magpies nazbierali od januárového prestupového obdobia po Liverpoole najviac bodov. Vďaka tomu sa z posledného miesta tabuľky prepracovali na ôsme. Aktuálne výsledky dávajú fanúšikom prísľub, že ich milovanému klubu pod vedením Eddieho Howea naozaj svitá na lepšie časy. Momentálne straky ťahajú štvorzápasovú víťaznú sériu, naposledy vyhrali v Norwichi rozdielom triedy.  

Tentoraz sa im však do cesty postaví súper iného kalibru. Liverpool pokračuje v naháňačke o premierleagový titul s Manchestrom City. Na ostrovoch majú The Reds momentálne najlepšiu formu zo všetkých tímov, takže sa môžeme tešiť na mimoriadne atraktívny súboj. 

Najväčší rival Liverpoolu v boji o titul zabojuje o body o pár hodín neskôr na Elland Road. Napriek tomu, že je Leeds United až na 16. mieste tabuľky, nepôjde pre futbalistov Manchestru City o jednoduchú záležitosť. The Whites sa v závere sezóny dostali do obdivuhodnej formy. 

Neprehrali ani jeden ligový zápas z posledných piatich, až v troch prípadoch dokázali bodovať naplno. Výmena Marcela Bielsu bola s odstupom času správnym rozhodnutím vedenia. Jesse Marsch dokázal mužstvo v kľúčovej fáze ročníka prebudiť.

Domáci majú napriek zlepšeným výkonom iba päťbodový náskok pred Evertonom. Odohrali pritom o jeden zápas viac ako karamelky. Leeds z tohto pohľadu nemá nič isté a dnes sa pokúsi zabojovať aspoň o bod. Bude to nesmierne náročné, ale The Whites to na Citizens vedia. S výnimkou posledného stretnutia, ktorý skončil debaklom 7:0, dokázali hráči Leeds obrať favorita v štyroch zápasoch v rade. Dvakrát City dokonca zdolali a šance na úspech majú aj dnes. 

Na zápas Manchestru City s Leeds sa môžete naladiť dvomi súbojmi, ktoré začínajú v rovnakom čase o štvrtej hodine. Na jednotke vysielame priamy prenos zo súboja Southampton – Crystal Palace. Alternatívou na PREMIER SPORT 2 bude zápas na Molineux Stadium medzi Wolverhamptonom a Brightonom

Program 35. kola Premier League
PS1 Newcastle United – Liverpool FC
PS1 Southampton FC – Crystal Palace (komentuje M. Lukáč)
PS2 Wolverhampton Wanderers – Brighton
PS1 Leeds United – Manchester City (M. Lukáč)

Záznamy na PREMIER SPORT 1
20:30 Watford FC – Burnley FC (K. Jakubovič)
22:25 Nottingham Forest – Swansea City (K. Jakubovič)