Arsenal schytal ďalšiu príučku, Chelsea získala bod na Anfielde (Premier League 3. kolo)

Úradujúci majster Premier League zahanbil po Norwichi rovnakým spôsobom aj londýnsky Arsenal, ktorý v tejto sezóne nielenže nezískal ani bod, ale nestrelil ani jeden gól.

V troch zápasoch Kanonieri inkasovali 9 gólov. Dnes na Etihad Stadium vyberali loptu zo svojej siete päťkrát. Domácim všetko uľahčil Granit Xhaka, ktorý sa nechal v 35. minúte vylúčiť.

Hrdinom domácich sa stal Ferran Torres, ktorý sa presadil dvakrát a pripísal si aj jednu asistenciu.

Otvárací gól malého londýnskeho derby medzi West Hamom a Crystal Palace bude dozaista patriť k ozdobám kola. Už to vyzeralo, že rekordný strelec The Hammers Michail Antonio prepásol ten najvhodnejší moment, nakoniec to ale dokonale vykombinoval s Pablom Fornalsom, ktorý upratal loptu do odkrytej brány.

Viac gólov v prvom dejstve nepadlo. Po zmene strán vyrovnal Conor Gallagher. Z vyrovnania sa hostia netešili ani 10 minút. V 68. minúte dal o sebe opäť vedieť Jamajčan Michail Antonio. Hrdinom sa ale napokon nestal, pretože na 2:2 vyrovnal už o dve minúty neskôr druhým gólom v zápase Gallagher.

Šláger kola na Anfield Road začal lepšie pre hostí. The Blues poslal do vedenia nemecký talent Kai Havertz, pre ktorého to bol prvý zásah v aktuálnej sezóne. Situácia sa ale pre hostí v závere prvého polčasu výrazne skomplikovala.

Reece James zahral v pokutovom území rukou a Chelsea dostala dvojitý trest. James dostal červenú kartu a Liverpool príležitosť vyrovnať z pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Mohamed Salah.

Egypťan poslal brankára na opačnú stranu a s prehľadom vyrovnal. Liverpool ale z presilovej hry nedokázal vyťažiť viac a napokon sa musel uspokojiť s bodom, ktorý mal pre Chelsea cenu zlata.