Arsenal splnil povinnosť, ďalší koncert Liverpoolu (Premier League 13. kolo)

Najvyššia futbalová súťaž v Anglicku pokračovala zápasmi 13. kola.

Kanonieri z Londýna sa po trpkej prehre s Liverpoolom vrátili na víťaznú vlnu. Na Emirates Stadium si poradili s Newcastlom United 2:0. O víťazstve rozhodli futbalisti Arsenalu až po zmene strán. Tri body pre The Gunners vybojovali mladé pušky, Bukayo Saka a Gabriel Martinelli.

The Reds predviedli v 13. kole ďalšie fantastické predstavenie. Už v 2. minúte ho odštartoval portugalský ofenzívny univerzál Diogo Jota. V prvom dejstve pridal aj druhý gól. Okrem neho sa do čierneho trafil aj Thiago Alcantara. Na konečných 4:0 pre Liverpool upravil krátko po zmene strán Virgil van Dijk.

V Selhurst Parku sme videli poriadnu futbalovú drámu až do posledných sekúnd. Hostia viedli už od 15. minúty. Stevena Gerrarda a všetkých fanúšikov Aston Villy ale upokojil až v 86. minúte parádnym spôsobom John McGinn, ktorý pridal dôležitú gólovú poistku. Gól Guehiho už prišiel neskoro.