Bitka o Londýn, Brighton sa pokúsi o ďalší šok 

V stredu večer sú na programe anglickej Premier League dve atraktívne dohrávky.  

Večerný program nám spríjemní populárne londýnske derby medzi Arsenalom a Chelsea, a tiež súboj lídra tabuľky z Manchestru s nevyspytateľným Brightonom. 

Na PREMIER SPORT 1 odvysielame divácky atraktívnu dohrávku 25. kola, v ktorej sa o hlavné mesto pobijú dvaja giganti. Chelsea privíta na Stamford Bridge konkurenčný Arsenal

Pôjde o mimoriadne dôležité stretnutie, pretože oba celky ašpirujú na umiestnenie v prvej štvorke. O niečo lepšie to zatiaľ majú rozohrané The Blues, ktorí sa prakticky celú sezónu držia na treťom mieste tabuľky. V doterajšom priebehu nazbierali 62 bodov a to odohrali iba 30 zápasov. 

Kanonieri si v posledných týždňoch situáciu výrazne skomplikovali. Pred nedávnom sa po vynikajúcich výsledkoch vyhrievali na štvrtom mieste Premier League a k dispozícii mali aj dohrávky. Tie však absolútne nezvládli. Prehrali štyri zápasy z piatich a prepadli sa na šieste miesto za Tottenham a ManUnited. 

Z historického hľadiska je vo vzájomných zápasoch úspešnejší Arsenal, v poslednej dekáde sa však oveľa viac darí The Blues, ktorí pravidelne získavajú dôležité trofeje, zatiaľ čo fanúšikovia The Gunners na slávne časy iba spomínajú.  

Chelsea vyhrala aj prvý vzájomný duel sezóny. Na Emirates Stadium sa presadili Romelu Lukaku a Reece James. Na základe aktuálnej formy bude Chelsea favoritom na úspech aj tentokrát. 

Alternatívou k londýnskemu derby bude súboj na Etihad Stadium. Manchester City si plánuje splniť povinnosť a zdolať čajky z Brightonu. Zápas odvysielame na PREMIER SPORT 2. 

Na prvý pohľad má súboj jasného favorita v podobe Citizens. Po posledných výsledkoch The Seagulls to ale ani zďaleka nemusí byť také jednoznačné.  

Čajky sa po katastrofálnej sérii šiestich prehier v rade dostali do obidvuhodnej formy. V priebehu siedmich dní dokázali šokujúco poraziť Arsenal a vzápätí aj Tottenham. Dvoch ašpirantov na umiestnenie v prvej štvorke. Do zápasu s Citizens pôjdu plní sebavedomia a na rozdiel od domácich nemajú čo stratiť.  

S čajkami majú nepríjemné skúsenosti aj zverenci Pepa Guardiolu. Pred rokom Brighton doma dokázal Manchester City obrať o všetky body po šokujúcom víťazstve 3:2. Niečo podobné sa pokúsi partia okolo Leandra Trossarda zopakovať aj na Etihad Stadium.  

Program Premier League – dohrávky
PS1 Chelsea FC – Arsenal FC – 25. kolo (komentuje M. Lukáč)
PS1 Manchester City – Brighton – 30. kolo