Bitka o prvé miesto na Craven Cottage

Futbalový víkend odštartujeme piatkovým šlágrom anglickej Championship. Dejiskom zápasu bude Londýn.

O futbalový predkrm sa postarajú dva najlepšie celky druhej najvyššej súťaže na ostrovoch, ktoré v tabuľke od seba delí iba jeden bod. Prvý Fulham privíta v domácom stánku druhý Bournemouth.  

Napriek tomu, že ide o najlepšie tímy ligy, tak sa Cottaggers a ani Cherries v ostatných týždňoch nedarí. V predchádzajúcich dvoch kolách získali obaja rivali iba dva body za remízy.  

Bournemouth dokonca vyhral z posledných piatich zápasov iba jeden. Okrem deľby bodov s Coventry a Milwallom nestačil na posledné Derby a ani na Preston. Scott Parker by mal svojich zverencov čo najskôr prebudiť.

Pre úspech v Championship je mimoriadne dôležitá konzistentnosť výkonov. Hráči oboch tímov si to uvedomujú. V posledných ročníkoch pravidelne bojujú o postup do Premier League a zväčša bývajú úspešní. Rovnaký cieľ majú aj v tejto sezóne a rozbehnuté to majú veľmi dobre.  

S tým sa však ani jedno z mužstiev rozhodne nemôže uspokojiť, pretože by ho to mohlo vyjsť draho. Takéto vypäté súboje nemávajú favorita, na základe formy sa ale väčšina pravdepodobne prikloní na stranu Fulhamu. Chalupári zostávajú napriek stratám neporazení už deväť ligových kôl, v ktorých navyše inkasoval iba trikrát. Šláger kola bude pre vás na PREMIER SPORT 1 komentovať Karol Jakubovič.