Bitka o top trojku v škótskej Premiership

Najvyššia škótska futbalová súťaž je len na svojom začiatku, počas tohto víkendu má na programe zápasy 2. kola.

V doterajšom priebehu naďalej potvrdzujú svoju suverenitu oba glasgowské kluby Celtic a Rangers, ktoré nestratili ani bod a so skóre 5:1, respektíve 4:1 kraľujú tabuľke.

V tesnom závese za nimi sú práve dnešní súperi. Aktuálne na piatom mieste je po triumfe 1:0 v úvodnom kole na trávniku St. Johnstone Hibernian, ešte o priečku vyššie sú vďaka výhre 2:1 nad Ross County Hearts. Deľba bodov vo vzájomnom súboji ich oboch posunie pred tretí Aberdeen, víťaz tohto súboja by sa bodovo dorovnal so spomínanom glasgowským duom.

História vzájomných súbojov posúva do pozície favorita hostí, ktorí v rámci ligy a FA Cupu neprehrali s Hibernians už takmer tri roky, počas ktorých štyrikrát vyhrali a dva razy remizovali. Tri body z Easter Road Stadium si ale srdiečka naposledy odviezli ešte v marci 2020 po výsledku 3:1, v minulosezónnom súboji na tomto ihrisku gól nepadol.

Veríme ale, že hráči oboch klubov sa nebudú inšpirovať týmto zápasom, ale dvomi zatiaľ poslednými, v ktorých dokopy padlo sedem gólov.

Priamy prenos predposledného zápasu 2. kola škótskej Premiership medzi Hibernian a Heart of Midlothian môžete sledovať v priamom prenose od 12:55 na PREMIER SPORT 1. Spoločnosť vám pri tom bude robiť Filip Mentel.