Spečatí ManCity definitívne zisk titulu?

Program Premier League bude v sobotu tradične pokračovať štyrmi atraktívnymi stretnutiami. Všetky oči budú na Etihad Stadium, kde uvidíme súboj ManCity s Chelsea. Tieto dva celky sa onedlho stretnú aj v istanbulskom finále Ligy majstrov.

Manchester City sa môže už dnes stať staronovým majstrom Premier League. Stačí, ak v domácej aréne zdola londýnsku Chelsea. Citizens už majú ligový titul prakticky vo vrecku. Prípadná strata ich oslavy iba trochu posunie. Podvečer si preto môžu proti finálovému súperovi vyskúšať rôzne herné varianty aj na úkor straty bodov. Londýnsky veľkoklub môže na podobný luxus zabudnúť.

Ligu majstrov teraz hodí za hlavu, sústrediť sa bude len a len na víťazstvo, pretože štyri kolá pred koncom stále bojuje o umiestnenie v prvej štvorke. Prípadným úspechom v milionárskej súťaži by si vybojovalo miestenku aj pre nasledujúci ročník, v prípade prehry by to však mohlo skončiť absolútnym fiaskom a Chelsea by mohla o najprestížnejšiu futbalovú súťaž z ničoho nič prísť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Podvečer uvidíme už 168. vzájomný zápas týchto dvoch tradičných anglických celkov. Mierne úspešnejšia je Chelsea, ktorá sa z víťazstva tešila 69-krát. ManCity ale v posledných rokoch bilanciu vyrovnáva, The Blues zdolalo 59-krát. Od roku 2015 sme vo vzájomnom súboji anglických gigantov nevideli remízu. Chelsea si z posledných troch návštev Etihad neodniesla ani bod.

Prehrala tri zápasy v rade s katastrofálnym skóre 1:9. V zápasoch s Chelsea sa špeciálne darí Kevinovi De Bruynovi, ktorý sa pokúsi svojmu bývalému zamestnávateľovi streliť štvrtý gól v štvrtom zápase v rade. Najlepším strelcom vo vzájomných stretnutiach je Sergio Aguero. V 21 zápasoch strelil Chelsea 15 gólov. Iba proti Newcastlu sa mu v Premier League darí viac.

Najlepšiemu strelcovi v histórii klubu sa čas na Etihad Stadium kráti. Ostáva mu už len päť zápasov v bledomodrom drese a potom Manchestru zamáva. Pokúsi sa o dokonalú rozlúčku v podobe zisku populárneho treble. Ligový pohár je už v klubovej vitríne a na ligový titul sa už určite pripravilo miesto. Spolu s Guardiolom sa Argentínčan pokúsi vybojovať aj prvú ušatú trofej v histórii klubu.

Manchester City – Chelsea (komentujú Radotínský, Kaiser)

Zaujímavé to určite bude aj v prvom zápase dnešného programu na Elland Road. Nevyspytateľný Leeds United privíta v domácom prostredí Tottenham. Práve Spurs si robia zálusk na štvrtú pozíciu v tabuľke. Do Leeds si pôjdu pre tri body a potom budú s napätím sledovať súboj na Etihad, v ktorom budú dozaista držať palce domácim. Kohúti strácajú na Chelsea päť bodov.

Pred šlágrom dňa si urobíme zastávku v Sheffielde. Osud najhoršieho celku ročníka je dávno spečatený, v ostávajúcich stretnutiach už bojuje iba o česť. V jednom z posledných zápasov v Premier League privíta londýnsky Crystal Palace.

Ďalším záujemcom o top 4 je majstrovský Liverpool, ktorý nazbieral ešte o dva body menej ako Tottenham. Oproti rivalom má však jeden zápas k dobru. V zostávajúcich stretnutiach musí majster bodovať naplno, inak pre neho skončí sezóna obrovským sklamaním.

V posledných dvoch kolách získal Kloppov tím len dva body a náročnú situáciu si ešte viac skomplikoval. V ďalšom zápase ho čaká Southampton, ktorý je ideálnym súperom na reštart. Svätci prehrali zo siedmich zápasov päť. Získali iba štyri body za šťastné víťazstvo s Burnley a nečakanú remízu v poslednom kole s Leicesterom.

Leeds United – Tottenham (Vrba, Kaiser)
Liverpool – Southampton (M. Lukáč)
Sheffield United – Crystal Palace (M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.