PREMIER SPORT Fantasy Preview: Pred 36. kolom

Najnevšednejšia sezóna, akú kedy Premier League zažila, sa chýli ku koncu. Rovnako tak ďalšia edícia našej spoločnej fantasy ligy.

Manchester City je už istým šampiónom, no v našej internej kompetícii stále sledujeme dramatický boj na čele. Triumfuje dlhodobý líder Adam Bujný, alebo ho v samom závere predbehne Nesera Navalto?

Dnes vám opäť v rámci tradičného preview ponúkneme pohľad na to, čo by mohlo v nasledujúcom 36. kole u fantasy playerov zafungovať.

DREAM TEAM

Predchádzajúci program bol poriadne bohatý, niektoré tímy odohrali dva zápasy, Manchester United dokonca tri. Avšak Red Devils majú v ideálnej zostave iba dvoch svojich zástupcov – Greenwooda a Bruna Fernandesa. Úspech zožala defenzíva Evertonu, ktorý v dvoch zápasoch v rámci gameweek 35 ani raz neinkasoval. Odzrkadlilo sa to na slušnom bodovom zisku Pickforda, Godfreyho a Digneho.

V obrane figuruje aj T. A. Arnold, ktorý sa vrátil k tomu, čo mu ide azda najlepšie, a síce, produkcia gólových asistencií. Okrem manchesterského tandemu máme v strede poľa Smitha Rowa, Ezeho a Albrightona. Všetci traja v predchádzajúcom hracom kole skórovali. O obsadenie útočných pozícií sa postarali Firmino a Benteke.

PROGRAM 36. KOLO

Veľký pozor si musia dať všetci majitelia hráčov z Manchestru United, Chelsea, Leicesteru a Arsenalu, pretože tieto štyri kluby už majú svoje zápasy 36. kola za sebou. Kolo sa začína už dnes večer duelom Newcastle vs. Manchester City. Rozumným ťahom bude asi vsádzanie na hráčov z klubov, ktoré ešte bojujú o pohárové miestenky. West Ham, Tottenham, Everton a Liverpool si nemôžu cez víkend dovoliť zaváhať. Môžeme teda očakávať, že ich zostavy budú zložené z toho najlepšieho, čo budú mať manažéri k dispozícii.

TIPY NA HRÁČOV

CURTIS JONES

Prelomovú sezónu zažíva Curtis Jones z Liverpoolu. Anglický mladík síce ešte nepatrí medzi stavebné kamene v Kloppovej zostave, ale 1111 odohratých minút vyznieva pomerne pozitívne. Jones zatiaľ pozbieral 49 bodov a my si myslíme, že v záverečných troch kolách mu ešte nejaký ten bodík pribudne. Možno už najbližšie na The Hawthorns, kde bude musieť nemecký stratég rotovať zostavu. Šancu by mal dostať aj Jones. Ak hľadáte doplnkového, lacného záložníka do 5 miliónov libier, Curtis sa javí ako jedna z najsprávnejších možností.

VLADIMÍR COUFAL

O prelomovej sezóne v kariére bude v lete básniť aj Vladimír Coufal, ktorý si svojimi výkonmi získal aj toho najnáročnejšieho fanúšika West Hamu. Na formu českého reprezentanta reflektujú už aj fantasy playeri, veď vo svojej zostave ho má už takmer 8 percent z nich, čo rozhodne nie je málo. Fantastických osem gólových prihrávok robí z bývalého slavistu piateho najproduktívnejšieho hráča kladivárov a osemnásteho medzi všetkými zadákmi v PL.

SEAMUS COLEMAN

Carlo Ancelotti spravil najnovšie zo Seamusa Colemana krídelníka a súdiac podľa výsledkov Evertonu a výkonov Íra, nie je to vôbec zlý ťah. Vo fantasy Seamus stále figuruje medzi obrancami, takže jeho atraktivita musí pútať pozornosť. Coleman v histórii fantasy už päťkrát prekonal 100-bodovú métu, pričom v tejto sezóne má iba 55 bodov (aj vinou zranení). V závere však bude pre karamelky bojujúce o Európsku ligu mimoriadne dôležitý. K jeho trom asistenciám podľa nášho názoru ešte niečo produktívne pribudne.

RANKING LIGY

Fantastických 145 bodov získal v minulom kole náš líder Adam Bujný. Majiteľ tímu Rajka FC sa odpútal od Nesera Navalta na rozdiel 38-ich bodov. Zdá sa byť rozhodnuté, ale definitívna ešte nepadla. Ak však Adam nespraví nejakú výrazný chybu v záverečných troch kolách, titul v edícii 2020/2021 bude jeho.