Strieľať góly im chutí. Potvrdia to aj dnes večer?

O stredajší program Ligy majstrov na PREMIER SPORT sa postará dvojica tímov, ktorá má ofenzívne poňatie hry doslova v krvi. Borussia Dortmund vyzve na svojom štadióne amsterdamský Ajax.

Najlepším dôkazom tohto tvrdenia je počet gólov, ktoré oba kluby nastrieľali. Nemecký tím odohral v tejto sezóne 16 súťažných zápasov, v ktorých sieť napol celkovo 36-krát, čo je v priemere vyše dva góly na zápas.

Ešte vyššie hodnoty dosahuje klub z Holandska. Ten v 15 stretnutiach vo všetkých súťažiach prekonal súperových brankárov už 48-krát, v priemere teda strieľa v jednom dueli vyše tri góly.

To potvrdil aj vo vzájomnom meraní síl v polovici októbra. V Johan Cruijff Arena nadelil žltočiernym štvorku, o ktorú sa postarali vlastným gólom Reus a následne Blind, Antony a Haller. Treba ale povedať, že Ajaxu skvele funguje aj defenzíva. S tou si okrem Dortmundu neporadil ani Besiktas a tak jediný gól v sieti holandského zástupcu v troch zápasoch zaznamenal Sporting Lisabon pri domácej prehre 1:5. Mimochodom, podobne je na tom aj v domácej Eredivisie, v ktorej má po 11 zápasoch skóre 37:2.

Ajax tak bez straty bodu kraľuje skupine C práve pred Dortmundom, ktorý má na konte o tri body menej. Borussia v lige šampiónov zatiaľ z pohľadu ofenzívy zaostáva za svojou povesťou, veď v troch stretnutiach sa presadila iba trikrát – dva razy v Istanbule a raz proti Sportingu. Napriek tomu jej to na postupové druhé miesto zatiaľ stačí.

V domácom súboji s Ajaxom ale bude chcieť bodovať naplno, aby si udržala odstup od Sportingu, ktorý doma privíta doteraz bezzubý Besiktas. Podarí sa jej to aj bez svojej najväčšej hviezdy Erlinga Haalanda, ktorého na niekoľko týždňov z hry vyradilo zranenie bedrového kĺbu?

Zápas Borussia Dortmund – AFC Ajax môžete sledovať naživo od 20:20 na PREMIER SPORT 2.