Bodku za úvodným kolom dá súboj exligistov

Ako posledné dva tímy vstúpia do nového ročníka anglickej Championship Watford a Sheffield United. Pôjde teda o súboj klubov, ktoré ešte donedávna pôsobili v elitnej spoločnosti na ostrovoch.

Domáci sa s ňou rozlúčili pred týmto letom, šable o rok skôr. Ich posledný vzájomný stret v Premier League videli diváci na Bramall Lane v decembri 2019 a priniesol deľbu bodov po výsledku 1:1.

Prípravu na nový ročník nemôže ani jeden z tímov považovať za práve vydarenú. Watford z piatich duelov vyhral jediný, v dvoch remizovala a dvakrát prehral, Sheffield si v rovnakom počte zápasov pripísal dve výhry a tri prehry.

Domáci tak nadviazali na biedu z PL, kde v posledných deviatich kolách získali len jeden bod. Pri United sú výsledky v príprave naopak prekvapením, šable totiž siahali v predchádzajúcej sezóne na návrat do najvyššej súťaže, v semifinále play-off ich však zastavil neskorší postupujúci Nottingham.

Aký naskočia oba tímy do súťažného kolotoča 2022/23 môžete sledovať v priamom prenose PREMIER SPORT 1 dnes večer od 20:55. Od komentátorského mikrofónu vás bude týmto duelom sprevádzať Filip Mentel.