Boduje Leeds konečne naplno?

V piatkovej predohrávke Premier League na seba narazia dva tímy, ktoré v novom ročníku stále čakajú na svoje prvé víťazstvo.

V otváracom stretnutí 5. kola zavíta na St. James’s Park Leeds United. Minuloročný nováčik nezačal novú sezónu práve ideálne. Na konte má len dva body za remízy s Evertonom a Burnley, naposledy dostal v domácom prostredí facku od Liverpoolu (0:3)

Domáci prežívajú ešte horší vstup do nového ročníka. S jediným získaným bodom sa Newcastle United nachádza na priebežnom predposlednom mieste tabuľky, horší je už iba Norwich. The Magpies navyše inkasovali v štyroch zápasoch najviac gólov zo všetkých tímov, loptu vyberali zo siete už dvanásťkrát.

Štyri góly inkasovali v poslednom ligovom zápase na Old Trafford, kde boli svedkami veľkolepého návratu Cristiana Ronalda do Premier League. Portugalčan si pri svojej premiére otvoril strelecký účet dvomi presnými zásahmi.

Newcastle porazil Leeds v Premier League naposledy v roku 2004. V minulej sezóne sa z víťazstva v oboch prípadoch radovali The Whites, ktorí si najprv poradili s Newcastlom na Elland Road 5:2 a v odvete uspeli po góloch Raphinhu a Harrisona 2:1.

Aj dnes bude miernym favoritom na víťazstvo Bielsov výber. Oba tímy vedia strieľať góly a na druhej strane veľa ich aj inkasujú. V St. James’s Parku tak z toho môže byť slušná prestrelka.

Program 5. kola Premier League 
PS1 20:55 Newcastle United – Leeds United (komentuje M. Lukáč)