Budeme svedkami kanonády Celticu?

V 5. kole škótskej Premiership nečaká Dundee United práve súper, na ktorom by sa mohli domáci reštartovať k lepším výsledkom.

Hráči United totiž v štyroch kolách tejto sezóny najvyššej škótskej súťaže ešte nevyhrali ani raz, od remízy v úvodnom kole ťahajú trojzápasovú sériu prehier. Jedinou výhrou Dundee je zatiaľ domáci triumf 1:0 nad holandským AZ Alkmaar v Európskej konferenčnej lige, ten dostal ale poriadne horkú príchuť, keď v odvete utŕžili Škóti sedmičku.

A obavy z nej budú mať domáci možno aj dnes. Veď ich skóre z posledných troch zápasov vo všetkých súťažiach je hrozivých 1:14 a ich súperom v nedeľu krátko popoludní bude úradujúci majster Celtic. Katolíci sú pri chuti, po štyroch kolách majú plný počet bodov a inkasovali jediný raz. Naopak, siete svojich súperov napli už 12-krát.

Posledná vzájomná konfrontácia však dáva domácim aspoň akú takú nádej na dobrý výsledok. V máji tohto roka uhrali pred svojimi priaznivcami so Celticom bod za remízu 1:1.

Priamy prenos z 5. kola Premiership štartuje od 12:55 na PREMIER SPORT 1. Komentátorom duelu bude Filip Mentel.

Od 15:00 sa vrátime k súboju Championship medzi Huddersfieldom a West Bromwichom. Tento zápas na PREMIER SPORT 1 bude komentovať Karol Jakubovič.