Zmarí Chelsea definitívne sny ManUnited? 

Štvrtkový večer vám na PREMIER SPORT spríjemníme atraktívnou predohrávkou 37. kola anglickej Premier League. Na bájny Old Trafford pricestuje dlhoročný rival Manchestru United z Londýna.  

Chelsea sa 14. mája vo finále pobije s Liverpoolom o anglický FA Cup. Z tohto dôvodu musel byť šláger 37. kola s Manchestrom United preložený na skorší termín.  

Diabli môžu na trofeje v tejto sezóne zabudnúť. S najväčšou pravdepodobnosťou si ale budú musieť nechať zájsť chuť aj na Ligu majstrov. Po prehrách s Liverpoolom a Arsenalom klesli na 6. miesto tabuľky. Na štvrté miesto strácajú pred štvrtkovým šlágrom šesť bodov a to odohrali ešte o jeden zápas viac, ako londýnski kohúti a kanonieri. Šance na úspech sú v závere sezóny mizivé.  

S ročníkom 2021/22 pravdepodobne nebudú spokojní ani v tábore The Blues. Od Chelsea sa v tejto sezóne očakával útok na titul. Viacero vecí sa ale nepodarilo a už vopred bolo jasné, že londýnsky veľkoklub do bojov o titul neprehovorí. Sezónu by mohol aspoň mierne zachrániť úspech v FA Cupe. Vo finále sa však zverencom Thomasa Tuchela postavia do cesty The Reds z Liverpoolu a to rozhodne nebude jednoduché. 

Liga majstrov by však hráčom Chelsea v budúcej sezóne uniknúť nemala. Okrem vedúcej dvojice majú práve modrí najlepšiu východiskovú pozíciu. Po poslednom dôležitom víťazstve 1:0 s West Hamom majú k dobru päť bodov a jednu dohrávku.  

Keď sa pozrieme na predchádzajúce vzájomné zápasy dvoch veľkých rivalov, ktorí sa veľmi dobre poznajú zistíme, že to býva nesmierne vyrovnané. Až tri posledné ligové zápasy skončili remízou. Naposledy sa rivali delili na Stamford Bridge, keď na gól Sancha odpovedal z pokutového kopu Jorginho

Momentálna forma stavia do pozície mierneho favorita Chelsea. Diabli však napriek mizerným výkonom neprehrali na Old Trafford sedem ligových zápasov v rade. Zabúdať nesmieme ani na faktor X v podobe Cristiana Ronalda, ktorý vsietil cez víkend na Emirates Stadium svoj stý gól v Premier League. 

Atraktívny šláger 37. kola vám ponúkneme na PREMIER SPORT 1 o 20:40. Priamy prenos bude komentovať Matúš Lukáč.  

Program 37. kola Premier League – predohrávka
PS1 Manchester UnitedChelsea FC (komentuje M. Lukáč)