Prekvapí Derby aj West Brom?

Posledný týždeň v kalendárnom roku zahájime futbalovým súbojom v tretej anglickej lige. Chuť po vysokej pohárovej prehre s Arsenalom si budú chcieť v League One napraviť futbalisti Sunderlandu. V 24. kole sa predstavia na štadióne Keepmoat, kde svoje domáce zápasy hráva Doncaster Rovers.  

Predposledný celok tretej najvyššej súťaže ukončil v poslednom kole čakanie na víťazstvo. Po troch prehrách v rade porazil Shrewsbury, na záchranu momentálne stráca šesť bodov.  

Sunderlandu sa v League One na rozdiel od pohárových súťaží darí. Po 22. kolách figuruje na treťom mieste tabuľky. V doterajšom priebehu nazbieral len o štyri body menej, ako prvý Rotherham United

Doncaster neuspel ani v jednom vzájomnom stretnutí z posledných šiestich. Black Cats naposledy zvíťazili rozdielom triedy 4:1. O všetky štyri presné zásahy sa postaral Charlie Wyke. Ten už ale Sunderlandu nepomôže, od novej sezóny strieľa góly za konkurenčný Wigan.

Nazrieme aj na druholigové trávniky. Po postupe túžiaci West Bromwich Albion zavíta do Pride Parku. Na štadióne posledného Derby County bude chcieť dosiahnuť dvanáste víťazstvo v sezóne. 

West Bromwich naposledy remizoval v Barnsley a prepadol sa na štvrté miesto tabuľky. Na priamy postup ale momentálne stráca iba dva body.  

V Pride Parku zvíťazil West Bromwich naposledy v roku 2013 a ani teraz to nebude jednoduché. Derby je doma napriek pozícii v tabuľke veľmi nepríjemné. Nedávno sa o tom presvedčili futbalisti Bournemouthu, ktorí v Derby prehrali 2:3.  

The Rams využili domáce prostredie aj v poslednom kole Championship. Pred vlastnými fanúšikmi zdolali Blackpool 1:0. Víťazný gól strelil v druhom dejstve Luke Plange.    

Program 24. kola League One
13:25 PS1 Doncaster – Sunderland (komentuje F. Mentel) 

Program 24. kola Championship 
15:55 PS1 Derby County – West Bromwich (F. Mentel)