Luton preskočil Nottingham, Derby sa nevzdáva (Championship 42. kolo)

Druhá najvyššia futbalová súťaž v Anglicku s názvom Championship v piatok večer odštartovala program 42. kolo štyrmi atraktívnymi zápasmi.

V úvodnom stretnutí sa vďaka pokutovému kopu vrátil na víťaznú vlnu Luton Town. V priamom súboji o play-off zdolal Nottingham Forest a vystriedal ho v tabuľke na 3. mieste.

Na Vitality Stadium sme sa v atraktívnom súboji Bournemouthu s Middlesbrough gólového momentu nedočkali. Rivali v boji o postup tak získali iba bod za remízu.

V Huddersfielde sme naopak videli až štyri gólové momenty. Na John Smith´s Stadium sa menilo skóre už v 6. minúte, keď si loptu do vlastnej siete zrazil francúzsky obranca Yoann Barbet. Hostia dokázali vyrovnať ešte v závere prvého polčasu.

Po zmene strán vrátil vedenie domácim futbalistom Harry Toffolo. Huddersfield si ho však opäť nedokázal udržať. O päť minút neskôr vyrovnal na konečných 2:2 Maročan Ilias Chair.