Norwich začína cestu za tretím titulom, v akcii aj West Brom

Anglická EFL Championship pokračuje cez víkend atraktívnymi súbojmi 1. kola. Úspešnú cestu za návratom do Premier League sa pokúsia odštartovať futbalisti Norwichu City. Sezónu zahája na horúcej pôde v ďalekom Cardiffe.

Kanárici patria v novej kampani medzi horúcich favoritov na postup. Cardiff sa v posledných rokoch tiež viackrát prihlásil do bojov a bol aj úspešný, posledná sezóna mu však vôbec nevyšla a v tomto ročníku sa pokúsi o lepšie umiestnenie.

Dean Smith prišiel na Carrow Road s nádejou, že Norwich udrží medzi elitou. To sa mu ale napokon nepodarilo, vyhral len šesť zo svojich 30 zápasov. Teraz sa pokúsi o nový a úspešný začiatok.

Dobrou správou pre neho je, že väčšina kádra z minulého ročníka zostala v klube a spoločne bude bojovať o návrat. Mužstvo doplnili dvaja navrátilci z hosťovaní, Isaac Hayden a Gabriel Sara. Očakáva sa, že v lete ešte nejaké posily prídu, aby Norwich získal tretí titul v Championship za posledných päť rokov.

Do novej sezóny vkladajú nádeje aj hráči West Bromwichu Albion, ktorí prežili veľmi zahanbujúci ročník v predchádzajúcej sezóne. Nepomohol im ani príchod uznávaného trénera Stevea Bruca.

Kvôli výkonom v minulej sezóne sa o West Bromwichi nehovorí ako o favoritovi na postup. Ambície aj napriek tomu ostávajú tie najvyššie. K ich naplneniu by Brucovi mali pomôcť John Swift a Jed Wallace.

V príprave sa West Bromwich ukázal vo veľmi dobrom svetle, keď vyhral až štyri stretnutia zo šiestich. Letný program zakončil víťazstvom 2:1 s Herthou Berlín.

Spokojnosť po minulej sezóne naopak panuje v tábore Middlesbrough. S červeným tímom z Riverside sa v minulom ročníku príliš nepočítalo, napriek tomu ostal tesne pred bránami play-off.

Pôsobenie Chrisa Wildera na lavičke Middlesborugh sa aj napriek záverečnému sklamaniu považuje za pozitívne. Fanúšikovia veria, že druhý ročník pod jeho vedením bude úspešnejší. Majú aj prečo, Boro vyhralo štyri predsezónne zápasy z piatich.

Program EFL Championship na PREMIER SPORT 1 – sobota
15:55 Cardiff City – Norwich City (komentuje K. Jakubovič)
18:25 Middlesbrough – West Bromwich (K. Jakubovič)