Chelsea a Liverpool suverénne, diabli vybuchli (Premier League 12. kolo)

Anglická Premier League pokračovala po reprezentačnej prestávke zápasmi 12. kola.

Program odštartoval líder tabuľky z Londýna na King Power Stadium. Očakával sa vyrovnaný súboj, ale nakoniec z toho bola jednoznačná záležitosť. The Blues reprezentačná prestávka nerozladila. Sériu bez prehry natiahli hráči Chelsea v Premier League už na 6 zápasov. V Leicesteri vyhrali rozdielom triedy a aj po 12. kole ostávajú na prvom mieste tabuľky.

Obrovská kríza Manchestru United pokračuje. Diablom sa tento raz do cesty postavil Watford, na ktorom si mali aspoň trochu napraviť chuť. Opak bol však pravdou a Red Devils si urobili ďalšiu obrovskú hanbu. Už v prvom polčase inkasovali dvakrát a mali zarobené na malér. Po zmene strán síce skorigoval striedajúci Donny van de Beek, ale to bolo zo strany hostí všetko.

A vlastne ani nie. V 69. minúte sa o slovo prihlásil čoraz viac kritizovaný obranca United Harry Maguire. Najdrahší obranca futbalovej histórie sa nechal úplne zbytočne vylúčiť a prakticky znemožnil akékoľvek šance svojich spoluhráčov na bodový zisk. V nadstavenom čase využili domáci presilovku a pridali ďalšie dva góly.

Manchester United vyhral jeden zápas z posledných siedmich a my budeme s napätím sledovať, či aj túto katastrofu nórsky tréner Ole Gunnar Solskjaer ustojí.

Veľkú drámu sme videli v St. James´ Parku, kde Newcastle United privítal ligového nováčika z Londýna. Diváci napokon videli nečakanú gólovú prestrelku. Už v prvom dejstve padli štyri góly. Po hodine hry si strelil vlastný gól obranca Jamaal Lascelles, napokon ho však zachránil rýchlonohý spoluhráč Allan Saint-Maximin a body sa delili.

Eufóriu kladivárov schladil v domácom prostredí Wolverhampton. Na Molineux Stadium zdolal West Ham najtesnejším gólovým rozdielom. Víťazný gól strelil v 58. minúte Raúl Jimenéz.

Prvého víťazstva v pozícii trénera sa v Premier League dočkal Steven Gerrard. Pri svojej premiére na lavičke Aston Villy si pripísal cenné víťazstvo 2:0 proti Brigthonu.

Liverpool predviedol v domácom prostredí ďalší fantastický výkon. Vo forme hrajúci Arsenal zostrelil na Anfield Road 4:0 a ukončil jeho pôsobivú sériu bez prehry. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Sadio Mané, Diogo Jota, Minamino, a tiež Mohamed Salah. Posledný menovaný je s jedenástimi presnými zásahmi najlepším strelcom ročníka. Liverpool sa vrátil do prvej trojky.