Chelsea ponížila Norwich, Kucka si otvoril strelecký účet (Premier League 9. kolo)

Anglická Premier League pokračovala atraktívnymi súbojmi 9. kola.

V prvom  zápase dnešného programu sme videli neuveriteľné gólové hody. Na Stamford Bridge sa s gólmi doslova utrhlo vrece. Strieľal ich však iba jeden tím.

Hviezdou zápasu bol mladučký ofenzívny záložni Mason Mount. Pri absencii Romelua Lukakua a Tima Wernera bol práve 22-ročný Angličan ťahúňom ofenzívy. Norwichu strelil hetrik. Skóre stretnutia otvoril už v ôsmej minúte a napokon ho aj uzatvoril.

Okrem neho sa v domácom zápase presadil aj vo forme hrajúci Ben Chilwell. Krajný bek sa zapísal na listinu strelcov vo štvrtom zápase v rade. Ďalšie góly pridali Hudson Odoi a Reece James. Chelsea sa s veľkým prehľadom udržala na prvom mieste tabuľky.

Watford prvýkrát v histórii zvíťazil v Goodison Parku napriek tomu, že do 78. minúty prehrával 1:2. Bol pri tom aj Juraj Kucka, ktorý si otvoril strelecký účet v Premier League. Práve slovenský reprezentant vyrovnal na 2:2 a rozpútal hotové peklo.

Watfordu stačilo na ďalší zásah 88 sekúnd. Druhý gól v zápase strelil navrátilec do zostavy Joshua King. Nórsky útočník napokon o šesť minút neskôr skompletizoval hetrik. Watford bol pri chuti až do posledných sekúnd a v nadstavenom čase sa radoval ešte raz. Skóre uzavrel striedajúci Emmanuel Dennis.

Prekvapenie sa tento raz nekonalo. Futbalisti Brightonu nedokázali v domácom prostredí zopakovať úspech z minulej sezóny a podľa predpokladov nezískali v súboji s obhajcom trofeje ani bod. Hviezdou večera sa stal talentovaný stredopoliar ManCity Phil Foden. V zápase dvakrát skóroval a pripísal si aj asistenciu na posledný gól stretnutia, ktorý strelil Riyad Mahrez.

V Selhurst Parku sa fanúšikovia dočkali gólov až po zmene strán ale stálo to rozhodne za to! Na úvodný gól Bentekeho odpovedal o deväť minút neskôr nádhernými nožnicami kanonier Newcastlu United Callum Wilson. Viac gólov bohužiaľ v Londýne nepadlo a rivali sa museli podeliť.