Chelsea zachránil Jorginho, West Ham nestačil na majstra (Premier League 13. kolo)

Najprestížnejšia futbalová liga na svete pokračovala zvyšnými súbojmi 13. kola.

A ponúkla nám poriadne atraktívne šlágre. V tom prvom sme videli tesné víťazstvo majstrovského Manchestru City v súboji s West Hamom United. Obhajca titulu potvrdil svoje kvality a vďaka tradičnému vysokému držaniu lopty kladivárov prakticky k ničomu nepustil.

Citizens poslal do vedenia po pol hodine hry nemecký stredopoliar Ilkay Gundogan. Na ďalší presný zásah sa čakalo takmer hodinu. Gólovú poistku pridal v poslednej minúte riadneho hracieho času striedajúci Fernandinho. Fantastický zásah Manuela Lanziniho vo štvrtej minúte nadstaveného času znamenal už iba kozmetickú úpravu.

Väčšiu gólovú prestrelku sme videli v súbežne hranom stretnutí na King Power Stadium. The Foxes rozhodli o dôležitom triumfe už v prvom dejstve, v ktorom sa presadili trikrát. Skóre otvoril James Maddison, ďalšie dva góly si na konto pripísal Jamie Vardy.

Kontaktný gól Kinga z pokutového kopu ale dával Watfordu nádej na bodový zisk. Šance sa ešte zvýšili po góle Emmanuela Dennisa zo 61. minúty. Vášne hostí ale vzápätí skrotil Ademola Lookman, ktorý pridal štvrtý gól domácich a definitívne rozhodol o víťazstve Leicesteru.

Šláger kola na Stamford Bridge napokon víťaza nespoznal. Na gólový moment sme si museli počkať takmer hodinu. V 50. minúte otvoril skóre talentovaný Jadon Sancho. Kritizovaní diabli si ale napokon tesné vedenie udržať nedokázali. Na konečných 1:1 upravil z pokutového kopu Jorginho.