Conte chce prvý triumf, Everton zavíta na Etihad

Anglická Premier League bude pokračovať zápasmi 12. kola.

Manchester City sa v prvom súboji pokúsi dosiahnuť druhé víťazstvo v rade. Pred reprezentačnou prestávkou sa Sky Blues podarilo uspieť v manchesterskom derby 2:0. Tento raz sa im do cesty postaví Everton

Karamelkám sa aktuálne vôbec nedarí. Naplno nedokázali bodovať ani v jednom zápase z posledných piatich. Po troch prehrách v rade sa im naposledy podarilo získať aspoň bod za remízu s Tottenhamom.

Po sérii zlých výsledkov sa postupne prepadli až na jedenáste miesto v tabuľke. Pre mužstvo Rafu Benitéza prišla reprezentačná prestávka v najvhodnejšom čase. Po nej ale budú The Toffees čeliť svojmu najväčšiemu strašiakovi.

Manchester City vyhral osem vzájomných zápasov v rade. Okrem siedmich ligových zdolal Everton aj v minuloročnej edícii FA Cupu. Takú zlú bilanciu nemá Everton aktuálne so žiadnym iným súperom. Liverpoolsky klub sa naposledy tešil z víťazstva takmer pred piatimi rokmi.

Z Manchestru sa následne presunieme do Londýna. Druhý zápas na lavičke Tottenhamu absolvuje Antonio Conte. Charizmatický Talian sa pokúsi o prvý trojbodový zápis. Pred reprezentačným brejkom získal iba bod za bezgólovú remízu v Goodison Parku.

Teraz si odbije premiéru na supermodernom štadióne Spurs. Jeho zverenci doma privítajú utrápený Leeds United

Mužstvo Marcela Bielsu sa pred prestávkou herne i výsledkovo zdvihlo, stále je však ďaleko od svojej najlepšej verzie. The Whites prehrali zo siedmich zápasov iba dva, vďaka čomu sa dostali zo zostupového pásma. Ich ambície sú ale oveľa vyššie a preto musia v zbieraní bodov pokračovať.

Rivali odohrali v minulej sezóne dva vzájomné zápasy a vždy bolo kľúčové domáce prostredie. Tottenham zdolal v Lodnýne Leeds 3:0, United sa mu doma revanšoval výsledkom 3:1.