Derby pokračuje v snahe, Nottingham chce potvrdiť formu

Anglická Championship bude v nedeľu pokračovať súbojmi 29. kola

Vo svojom ťažení budú pokračovať futbalisti Derby County. Momentálne pravdepodobne najpopulárnejší tím súťaže privíta v domácom prostredí Birmingham City.  

Výkony Derby pravdepodobne postrehol aj fanúšik, ktorý druhú najvyššiu súťaž až tak nesleduje. Nie je to len kvôli tomu, že predposledný tím tabuľky vedie populárny Wayne Rooney.  

Je to najmä kvôli dychberúcim výsledkom a úpenlivému boju o záchranu. Derby vedenie súťaže pred sezónou kvôli finančným problémom odpočítalo až 21 bodov. Navyše mu zakázalo realizovať prestupy. 

Záchrana vyzerala byť pre problémami zmietaný klub absolútne nemožná. Momentálna situácia je však taká, že Derby stráca “len” osem bodov. Barani prehrali z 27 zápasov iba osem, inkasovali iba 26 gólov, čo ich v tejto štatistike radí na tretiu najlepšiu pozíciu spoločne s vedúcim Fulhamom.  

Derby prehralo z posledných šiestich zápasov v Championship iba jeden. Vynikajúcu sériu, ktorá vliala Rooneyho zverencom do žíl nádej na záchranu, ukončil v minulom kole silný Nottingham. 

Jedným z rivalov v boji o záchranu je pre Derby aj Birmignham City, ktorý zatiaľ disponuje pohodlným náskokom. V Championship sa ale vie situácia z ničoho nič zmeniť a náskok by sa mohol veľmi rýchlo zmenšiť. Birmingham to nebude mať v Pride Parku jednoduché. 

Program uzavrieme vo Walese. Utrápený Cardiff City privíta v domácom prostredí vyššie spomínaný Nottingham Forest. Klub z Walesu momentálne prežíva jedno z najhorších období za posledné roky.  

Na víťazstvo momentálne čaká už šesť ligových kôl. Po sérii zlých výsledkov sa jeden z favoritov na boj o postup do play-off nachádza až na 20. mieste. K dobru má len tri body.  

Nottinghamu naopak v poslednom období ide karta. Vyhral tri zápasy v rade a prihlásil sa späť do boja o play-off. Na šieste Middlesbrough stráca len dva body.  

Program 29. kola Championship 
PS1 14:25 Derby County – Birmingham City (komentuje F. Mentel) 
PS1 16:55 Cardiff City – Nottingham Forest (F. Mentel)