Rozlúčia sa diabli s rokom víťazným spôsobom?

Vo štvrtok večer sa posnažia hráči Manchestru United vrátiť na víťaznú vlnu, v domácom prostredí na Old Trafford privítajú Burnley

Naposledy diabli len remizovali na Newcastli 1:1 a zostali na siedmom mieste tabuľky. Futbalisti Burnley neboli v akcii od 12. decembra. Vtedy získali bod za remízu s West Hamom.

Aj hráči Manchestru United mali počas sviatkov vynútené voľno. Zápasy s Brentfordom a Brightonom boli kvôli covidu odložené, proti Newcastlu už ale Ralf Rangnick dokázal tím poskladať. 

20-násobný anglický šampión sa ale nakoniec musel uspokojiť s remízou. Aj za tú mohol byť napokon po ďalšom nepresvedčivom výkone spokojný. Bod pre United zachránil po zmene strán Edinson Cavani. Rangnick získal v pozícii dočasného trénera ManUnited v troch zápasoch sedem bodov.

Burnley sa nachádza až na 18. mieste tabuľky. V porovnaní so svojimi rivalmi však nastúpilo iba do pätnástich zápasov, čo je o štyri menej, ako v tejto sezóne odohrali hráči Newcastlu a Norwichu. The Clarets na druhej strane strácajú na sedemnásty Watford iba dva body, na sršne majú k dobru dva zápasy.  

Manchester United vyhral dve posledné stretnutia s Burnley. Naposledy zvíťazil na Old Trafford 3:1. Burnley sa ale v sezóne 2019/20 podarilo v divadle snov vyhrať 2:0 a prekvapiť sa pokúsi aj tento raz. 

Program 20. kola Premier League – ŠTVRTOK
PS1 21:10 Manchester United – Burnley FC (komentuje M. Lukáč)