10 rokov DIGI SPORT: Matej Masár

Televízia to nie je iba zápas, či štúdio. V jej pozadí pracuje mnoho ľudí, vďaka ktorým zabezpečujeme kompletné vysielanie. Medzi tých, ktorí sú v DIGI SPORT už jej úplného začiatku, patrí aj Broadcast Team Supervisor, alias vedúci tímu vysielania Matej Masár.

Aký je tvoj obľúbený klub, respektíve športovec?

Z tímov momentálne najviac sledujem Liverpool FC.

Venuješ sa športu aj vo svojom voľnom čase?

Hrávam aktívne futbal a hokejbal, vo voľnom čase sadnem aj na bicykel.

Ak by si mohol dostať na obrazovky DIGI SPORT nejaký šport, ktorý by to bol?

Myslím si, že už nadišiel čas, aby sa na naše obrazovky dostal e-sport. V online svete je to slušne sledované a na väčších turnajoch sa už vyhrávajú obrovské prize-money. Je to trend hlavne mladej generácie a treba ho zachytiť.

Na ktorý zápas, výsledok, či udalosť si za 10 rokov DIGI SPORT najradšej spomínaš?

Bol to záver sezóny Premier League 2011/12, keď City v nastavenom čase druhého polčasu zobralo titul Manchestru United. No aj na „covid sezónu“ budeme asi tiež dlho spomínať.

Svoje čaro malo aj spustenie DIGI SPORT v roku 2010, mali sme vtedy výrazne menej technického vybavenia a pracovalo tu málo ľudí. Prvým vážnym záťažovým testom toho, čoho sme schopní, boli Európske hry v Baku počas leta 2015.

Čo bolo pre DIGI SPORT alebo teba osobne najväčší krok dopredu za 10 rokov?

Bol to projekt Liga majstrov. Bola to výzva, bolo to náročné a veľmi prestížne. Verím, že sa čoskoro opäť vráti na naše obrazovky, aby bola prístupnejšia viacerým divákom.

Existuje šport, na ktorý sa nedokážeš pozerať?

S úsmevom spomíname, ako sme pred rokmi vysielali letné skoky na lyžiach. Prosím, už nie… 😀

Ak by si sa mohol osobne stretnúť so športovým idolom, kto by to bol?

Po tomto netúžim a nemám nikoho vysnívaného.

Ak by si sa mohol stať profesionálnym športovcom, v ktorom športovom odvetví by to bolo?

Určite futbal.

Ak by si mal vybrať jeden top moment z tvojej pracovnej kariéry, ktorý by to bol?

Európske hry Baku 2015. To bol obrovský nával priamych prenosov súbežne na niekoľkých kanáloch počas dvoch týždňov. V tej dobe sme práve prešli na nové vysielacie servery, ktoré sme ešte nemali vyladené a chcelo obrovské úsilie mnohých ľudí, aby to na obrazovke vyzeralo dobre.

Čo by si odkázal našim divákom?

Divákov prosím, aby sa na nás nehnevali v prípade výpadkov signálu. Často sa vyskytnú technické problémy na štadióne, v prenosovom voze alebo u distribútora signálu. Väčšina signálov ide cez družice a tu zohráva počasie dôležitú úlohu. V určitých ročných obdobiach problémy spôsobia slnečné interferencie. Verte mi, že tu máme neustále prítomný skúsený tím vysielacích technikov a operátorov vysielania, ktorý vždy robí maximum, aby boli tieto problémy vyriešené v čo najkratšom čase.

 

Zobraziť viac