Dobyje opäť Atlético Manchester?

Po krátkej odmlke sa o slovo opäť hlási milionárska Liga majstrov. Atlético Madrid už z hry o ušatú trofej jeden tím z Manchestru vyradilo. Teraz sa o to pokúsi opäť. 

Do cesty sa ale Los Colchoneros tentokrát postavia hráči Manchestru City, ktorým sa v posledných rokoch darí oveľa viac, ako mestským rivalom z Old Trafford. Favoritom dvojzápasu budú práve Sky Blues. Atlético sa však nikdy nevzdáva bez boja. 

Zverencov Diega Simeoneho rozhodne netreba podceňovať. Pod vedením charizmatického Argentínčana sa z priemerného španielskeho klubu stal tím, ktorý každoročne bojuje o tie najcennejšie trofeje. Minulý rok to Atléti natreli aj Realu a Barcelone, keď ovládli španielsku LaLigu. 

Takmer nepriestrelná defenzíva Atlética naháňa v posledných rokoch strach aj tým najväčším veľkoklubom. Ofenzívne hviezdy Pepa Guardiolu budú musieť v oboch stretnutiach siahnuť na dno svojich síl. Naposledy to nemali také náročné, postup cez Sporting Lisabon si zabezpečili už v prvom stretnutí. V Portugalsku vyhrali 5:0 a odveta tak bola už len formalitou.  

Citizens momentálne neprežívajú najlepšie obdobie. V Premier League prišli vinou viacerých zaváhaní o pohodlný náskok na čele tabuľky a koniec sezóny, ktorý absolvujú na viacerých frontoch, bude pre nich ešte poriadne náročný. Kľúčový bude najmä tento týždeň, po Atléticu si to Sky Blues rozdajú v superšlágri Premier League s druhým Liverpoolom, ktorý v tabuľke zaostáva iba o bod. 

V LaLige je na druhej strane pravdepodobne o všetkom rozhodnuté. Atléti strácajú na Real osem kôl pred koncom priepastných 12 bodov. V obhajobu už nedúfajú ani tí najvernejší priaznivci Los Colchoneros. Madridčania sa tak môžu plne sústrediť na Ligu majstrov. 

Utorňajší duel bude vôbec prvým vzájomným súbojom Atlética s Manchestrom City. Tréneri sa však veľmi dôverne poznajú ešte z obdobia, keď Guardiola dominoval LaLige s Barcelonou. Narazili na seba aj v sezóne 2015/16 v Lige majstrov, vtedy Španiel viedol lavičku Bayernu Mníchov. 

Od zápasu môžeme očakávať jasný priebeh. Manchester City sa bude tlačiť dopredu a bude sa snažiť čo najskôr skórovať. Atléti budú vyčkávať v defenzíve a budú sa spoliehať na smrtiace protiútoky. Všetky ofenzívne hviezdy Atlética sú Simeonemu k dispozícii, defenzíva Sky Blues musí byť na pozore. 

Štvrťfinálový šláger Ligy majstrov medzi Manchestrom City a Atléticom vysielame od 20:15 na PREMIER SPORT 2.