Dohrávka o šesť bodov na Turf Moor 

Burnley aj Watford sú z hry o FA Cup vonku a preto môžu využiť voľný víkendový termín na odohratie dôležitej dohrávky 17. kola. Na Turf Moor pôjde v tomto prípade naozaj o veľa. 

Mužstvá sú totiž priamymi rivalmi v boji o záchranu v Premier League. Aktuálne sa nachádzajú na poslednom a predposlednom mieste tabuľky. Zaváhanie v tomto súboji môže vyjsť oboch aktérov poriadne draho. 

Situácia vyzerá kriticky, ale nie je to až také zlé, ako to na prvý pohľad vyzerá. Watford stráca na záchranu len dva body, odohral o dva zápasy menej ako sedemnásty Norwich City. Domáci majú síce momentálne ešte o dva body menej, k dobru na kanárikov však majú až štyri stretnutia. 

Vzájomný súboj bol odložený už dvakrát, vždy kvôli problémom spojeným s ochorením Covid-19. Teraz by už ale súboju o všetko nemalo nič zabrániť.  

Burnley priviedlo v zimnom prestupovom období veľmi zaujímavú posilu. Na Turf Moor prišiel skúsený Wout Weghorst z Wolfsburgu. Bývalý reprezentant Holandska nahradil v zostave Chrisa Wooda, ktorý zamieril do konkurenčného Newcastlu United.  

Holanďan prinesie do hry Burnley okrem centimetrov aj potrebné skúsenosti, vynikajúcu techniku a v neposlednom rade chladnokrvnosť v zakončení.  

Watford sa cez zimu výraznejšie neposilnil. Napriek tomu urobil jednu veľmi výraznú zmenu. Po troch mesiacoch vyhodil z lavičky Claudia Ranieriho, ktorého pred pár týždňami nahradil bývalý tréner anglickej futbalovej reprezentácie Roy Hodgson. Jeho úlohou bude udržať The Hornets medzi elitou, čo rozhodne nebude jednoduché.

Program 17. kola Premier League – dohrávka
Burnley – Watford (komentuje M. Skáčik)