Dokáže Brighton opäť šokovať majstra?

Anglická Premier League bude pokračovať zápasmi deviateho kola. Prostredníctvom televíznej kamery navštívime Stamford Bridge, Goodison Park, a tiež Amex Stadium.

Najatraktívnejším zápasom sobotňajšieho programu bude podľa tabuľkového postavenia súboj Brightonu s Manchestrom City. Zatiaľ čo od Citizens sa útok na vrchné priečky Premier League očakával, počínanie Brightonu je v tejto sezóne obrovským prekvapením.

Čajky figurujú pred deviatym kolom na neuveriteľnom štvrtom mieste tabuľky. Z ôsmich zápasov prehrali iba jeden, v treťom kole podľahli Evertonu. Okrem toho si však pripísali štyri víťazstvá a tri remízy. Tri nerozhodné výsledky prišli práve v troch posledných kolách. Brighton sa postupne podelil s Crystal Palace, Arsenalom a Norwichom.

Najmä posledná remíza musí hráčov Brightonu mrzieť zo všetkých najviac. Čajky mali na Carrow Road obrovskú hernú prevahu, z jedenástich streleckých pokusov však neskončil ani jeden v bráne Tima Krula.

Tento raz bude musieť prekvapenie úvodu ročníka rozlúsknuť oveľa tvrdší oriešok. Na Amex Stadium zavíta aktuálny majster z Manchestru. Citizens si naposledy poradili s Burnley, vďaka čomu vystriedali Brighton na treťom mieste tabuľky. Na prvú Chelsea strácajú dva body.

Vo vzájomných súbojoch má v poslednom období jasne navrch Manchester City. Naposledy sa však z nečakaného triumfu 3:2 radovali v domácej aréne futbalisti Brightonu. Tento úspech sa samozrejme pokúsia zopakovať.

Pred zápasom v Brightone si ešte urobíme dve zastávky. Prvou bude Stamford Bridge, kde si domáca Chelsea pomeria sily s Norwichom. V zápase, ktorý má jasného favorita, si londýnsky veľkoklub nemôže dovoliť žiadnu stratu. The Blues si pôjdu od úvodných minút pre tri body s cieľom udržať sa na čele ligovej tabuľky.

Neobídeme ani Liverpool. V modrej časti sa o body pobijú futbalisti Evertonu s nováčikom súťaže. V základnej zostave Watfordu by opäť nemal chýbať slovenský tank Juraj Kucka. So svojimi spoluhráčmi sa pokúsi domácim pripraviť druhú prehru v Goodison Parku v rade.

Program 9. kola Premier League
PS1 13:25 Chelsea – Norwich (komentujú Radotínsky, Vrba)
PS1 15:55 Everton – Watford (M. Lukáč)
PS1 18:25 Brighton – Manchester City (Radotínsky, Vrba)