„Double MMA Pack“ na PREMIER SPORT

Večer Cage Warriors 154, nadránom UFC 288. Priaznivci MMA majú pred sebou na PREMIER SPORT o zábavu na dlhé hodiny postarané.

Cage Warriors 154 nás zavedie do Ríma. Hlavným ťahákom podujatia, ktorým vás bude od 21:00 na PS1 sprevádzať Tomáš Kohout, bude titulová bitka v bantamovej váhe medzi Dylanom Hazanom a Caolanom Loughranom.

O štvrtej nadránom zamierime do Newarku v New Jersey, kde je na programe ďalší číslovaný event UFC. Na UFC 288 sa do najprestížnejšej organizácie MMA vráti takmer presne po troch rokoch niekdajší držiteľ titulov v mušej a bantamovej váhe a olympijský víťaz vo voľnom štýle Henry Cejudo. Bývalého kráľa dvoch divízií čaká pri reštarte kariéry náročný súper, ktorým bude Aljamain Sterling.

Sterling je držiteľom opasku v bantamovej váhe po kontroverznom súboji s Petrom Yanom, o ktorého výsledku rozhodla diskvalifikácia po nepovolenom kope na hlavu. Hoci toto rozhodnutie mnohí spochybňovali, Sterling odvtedy dokázal titul dvakrát obhájiť.

Zaujímavé sú však aj ďalšie zápasy na hlavnej karte tohto podujatia. Jéssica Andrade sa proti Xiaonan Yan pokúsi napraviť si chuť po nečakanej prehre s Erin Blanchfield. Gilbert Burns už necelý mesiac po úspešnom súboji s Jorge Masvidalom bude čeliť Belalovi Muhammadovi a je veľká šanca, že víťaz tohto súboja najbližšie dostane príležitosť zabojovať o opasok.

Štartujeme o v nedeľu skoro ráno o 4:00 na PS1, komentujú Michal Petrgál a Tomáš Kohout.

UFC 288 STERLING VS CEJUDO
HLAVNÁ KARTA

Kron Gracie vs. Charles Jourdain (Featherweight)
Movsar Evloev vs. Diego Lopes (Featherweight)
Jéssica Andrade vs. Xiaonan Yan (Flyweight)
Belal Muhammad vs. Gilbert Burns (Welterweight 5×5)
Aljamain Sterling vs. Henry Cejudo (Bantamweight title fight 5×5)