Dvadsiate prvé kolo Championship zahájime na St Andrew’s Stadium

Anglická Championship aj v tomto ročníku potvrdzuje svoju mimoriadnu náročnosť a vyrovnanosť.

Po dvadsiatich kolách delí posledný Huddersfield od šiesteho miesta, ktoré zaručuje play-off o Premier League, len 13 bodov. Stačí teda pár dobrých výsledkov, či naopak zaváhaní a postavenie v tabuľke môže byť diametrálne odlišné.

Svoje o tom vedia aj súperi v otváracom stretnutí 21. kola. Bilancia Birminghamu po 20 zápasoch je takmer vyrovnaná, 7 výhier, 7 remíz a 6 prehier. Podobne je na tom aj Sunderland, ktorý odohral 19 duelov s bilanciou 6-6-7.

Kým domácim patrí so ziskom 28 bodov 10. miesto, hostia majú na konte len o štyri body menej, no sú až sedemnásti.

Birminghamu sa aktuálne darí, keď už štyri stretnutia v rade nenašiel premožiteľa a z 12 možných získal až 8 bodov. Čierne mačky naopak po vydarenom vstupe do sezóny, keď ako nováčik nazbierali v šiestich úvodných zápasoch 8 bodov, sa po nečakanom odchode manažéra Alexa Neila začali pod vedením Tonyho Mowbraya postupne prepadať. Ich výsledky pritom neboli úplne zlé, kým Neil mal bilanciu 2-2-2, Mowbayova je len o trochu horšia – 4-4-5.

Mowbayova družina si svoje postavenie výrazne zhoršila v prechádzajúcich kolách. V piatich zápasoch vyhrala jediný raz a prehrala až trikrát. Ak by sa jej však podarilo dnes zvíťaziť, zmenší svoje manko na Birmingham na jediný bod. Ak však prehrá, môže sa stať, že jej odstup od pásma zostupu sa zo štyroch bodov scvrkne na jeden.

Kto napokon uspeje v súboji Birmingham City – Sunderland sa dozvieme od 21:00 na PREMIER SPORT 1. Duel komentuje Robo Kmeťo.