Fantastický obrat West Hamu, šláger pre Spurs (Premier League 1. kolo)

V nedeľu bolo na čo pozerať. V St. James‘ Parku v Newcastli sme videli až šesť gólov, nepremenenú penaltu i dokonalý obrat hostí. Podvečer sme boli svedkami superšlágra medzi Tottenhamom a úradujúcim majstrom.

Domáci sa St. James‘ Parku radovali už päť minút po úvodnom hvizde. Gólový účet Newcastlu v novej sezóne otvoril Callum Wilson. Straky si ale vedenie dlho udržať nedokázali. V 18. minúte vyrovnal po prihrávke Fornalsa skúsený obranca Aaron Cresswell. V polčasovej prestávke sa napokon predsa len viac usmievali hostia. Vedenie domácim vrátil Murphy.

Po zmene strán už ale hralo iba jedno mužstvo. Kladivári predviedli parádny koncert a všetkým poslali signál, že úspechy v minulej sezóne neboli náhodne. Na 2:2 vyrovnal šikovný záložník Mohamed Said Benrahma.

O desať minút neskôr dostali hostia po prísnej penalte obrovskú šancu dokonať obrat. Michail Antonio ale z bieleho bodu zaváhal. Mrzieť ho to však v konečnom dôsledku nemuselo, pretože loptu z dorážky do siete predsa len upratal Tomáš Souček. Nakoniec sa dočkal aj jamajský útočník. O tri minúty neskôr uzavrel skóre na konečných 4:2 pre West Ham United.

Na severe Londýna sme žiaľ takú parádnu prestrelku nevideli. O víťazstve domácich rozhodol jediným gólom kanonier Tottenhamu Heung-Min Son. Úradujúci šampión nedokázal využiť obrovskú hernú prevahu a loptu neupratal do siete ani raz z osemnástich streleckých pokusov.