Fulham začína doma, Nottingham zavíta do Coventry

Úvodným duelom včera odštartovala druhá najvyššia súťaž v Anglicku. V sobotu je program English Tvrdé boje v Championship odštartovali a my si môžeme po lete opäť užívať atraktívny ostrovný futbal. V dnešnom vysielaní sa pozrieme na návrat Fulhamu i na súboj Coventry s Nottinghamom.

Fulham sa po roku vrátil do Championship. Neplánuje sa zdržať dlho, jeho cieľom v tejto sezóne je okamžitý návrat medzi elitu. Pomôcť by mu k tomu mal nový tréner Marco Silva, ktorý nazbieral skúsenosti s anglickým futbalom v Hulle, Watforde a naposledy v Evertone.

Chalupári odštartujú misiu na domácom trávniku. Na Craven Cottage zavíta ďalší tradičný klub z bohatou históriou. Middlesbrough sa pokúsi prekonať minuloročné sympatické výkony a zapojiť sa do boja o postup.

Minulý rok skončilo mužstvo skúseného Neila Warnocka na desiatom mieste. Na postup do play-off ale strácalo až priepastných 13 bodov. Middlesbrough nevyšla najmä druhá polovica sezóny.

Coventry City oslávi návrat do Ricoh arény súbojom s Nottinghamom Forest. Minuloroční tabuľkoví susedia budú mať v tejto sezóne odlišné ambície. Sky Blues by radi zopakovali úspech z minulej sezóny a aj vo svojej druhej sezóne v Championship by sa chceli zachrániť.

Nottingham skončil až na 17. mieste a s tým rozhodne nemohol byť spokojný. Tradičný anglický celok sa v tomto ročníku plánuje zapojiť do bojov o postup.

Program Sky Bet Championship 1. kolo 
Fulham – Middlesbrough (F. Mentel)
Coventry – Nottingham (F. Mentel)