Napraví Ingolstadt chybu z minulého roka?

Včera bola na programe baráž o poslednú miestenku do Bundesligy, dnes sa bude bojovať o účasť v druhej najvyššej súťaži.

Hansu Rostock a Dynamo Drážďany by v druhej najvyššej súťaži veľmi rád doplnil Ingolstadt. Ten bude mať v úvodnom barážovom súboji výhodu domáceho prostredia.

facebook VfL OsnabrückPriamy postup mu ušiel iba o skóre. V poslednom kole 3. ligy si splnil svoju povinnosť a porazil štvrtý najlepší celok súťaže z Mníchova, čím dosiahol druhé víťazstvo v rade. Dve remízy v predchádzajúcich kolách ale naplno využila Hansa Rostock a to môže vyjsť Ingolstadt napokon poriadne draho.

V klube sa totiž určite vynorili spomienky na minulý rok. Aj v predchádzajúcej sezóne totiž obsadil Ingolstadt tretie miesto a postúpil do baráže. V prvom zápase zdolal druholigový Norimberg 3:1 a bol veľmi blízko postupu. V odvete ale v Bavorsku neuspel, prehral 0:2 a posun do vyššej súťaže mu tak zmaril inkasovaný gól v domácom prostredí.

K návratu do druhej ligy mu chce tentokrát zabrániť Osnabrück. Utrápené mužstvo Marcusa Feldhoffa dokázalo v záverečných kolách zdolať Wurzburger a dokonca aj Hamburg. V poslednom kole ale Osnabrück nezískal na štadióne Aue ani bod a putoval do baráže. Na záchranu mu chýbal jediný bod.

Barážový súboj Ingolstadt – Osnabrück bude pre vás komentovať Filip Mentel.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.