Bitka o Bundesligu sa začína

Kompletná porcia ligových zápasov v dvoch najvyšších nemeckých súťažiach je za nami, pred nami je však pre dva tímy mimoriadne dôležitý dvojzápas o udržanie sa, respektíve postup.

Stretnú sa v ňom capkovia z Kolína nad Rýnom a druholigista z Kielu. V prvom zápase domáci bundesligista sa vyhol priamemu zostupu len vďaka zlepšeným výkonom v závere sezóny. Po deviatich dueloch bez prehry, z ktorých získal len dva body, pridal do svojej zbierky v posledných piatich kolách až 10 bodov a o dva body sa tak vyhol zostupu.

Ten však ešte úplne neodvrátil. O miestenku do ďalšieho ročníka Bundesligy bude musieť zabojovať v baráži. A jeho súperom bude Holstein Kiel, ktorý o priamy postup prišiel až v poslednom kole 2. Bundesligy.

Po sérii štyroch výhier v rade nezvládol najskôr duel na trávniku Karlsruheru, kde síce viedol, no po troch góloch domácich dokázal v závere už len zmierniť svoju prehru na 2:3. Napriek tomu mal stále všetko vo svojich rukách. To by však musel zvládnuť domáci súboj s Darmstadtom. A to sa mu nepodarilo. Stretnutie s identickým priebehom ako to v Karlsruhe znamenalo prehru a keďže Greuther Fürth dokázal doma v závere otočiť svoj zápas s Fortunou vo svoj prospech, musí sa Holstein o postup popasovať v baráži.

Pre Kolín a Kiel pôjde o prvé vzájomné meranie síl po vyše dvoch rokoch. V sezóne 2018/19 sa v rámci 2. Bundesligy stretli dvakrát, v Kieli sa stretnutie skončilo nerozhodne 1:1, v Kolíne triumfovali capkovia jasne 4:0.

Kolínčanov by mal za udržaním v súťaži potiahnuť ich najlepší strelec sedemgólový Ondrej Duda, Kiel sa bude spoliehať na trio Serra, Mühling a Bartels, ktoré sa postaralo o 36 z 57 gólov svojho tímu.

Barážovým dvojzápasom vás bude od mikrofónu sprevádzať Stano Suvák.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.