Boj o poslednú miestenku do Premier League začína

Záver futbalovej sezóny 2020/21 sa nezadržateľne blíži. S ním prichádza na rad aj populárne play-off anglickej Championship, v ktorom sa rozhodne o poslednom nováčikovi Premier League.

V prvom semifinále si to na Vitality Stadium rozdá Bournemouth s Brentfordom. The Cherries sa chcú po roku vrátiť do Premier League, zatiaľ čo Brentford sa posnaží o historický postup.

Momentálna forma hrá v prospech hostí, ktorí v záverečných štyroch kolách základnej časti bodovali naplno a premožiteľa nenašli ani v jednom zápase z posledných dvanástich. Fantastický záver ich katapultoval na vynikajúce tretie miesto, priamy postup im ušiel iba o štyri body.

The Bees sa pokúsia napraviť neúspech z minulej sezóny, v ktorej boli historickému postupu nesmierne blízko. Včielky od neho delil iba jeden zápas, vo finále neuspeli proti londýnskemu rivalovi. Fulham sa však medzi elitou dlho neohrial, už po roku sa vracia späť do Championship.

V prospech domácich rozhodne hrajú skúsenosti. The Cherries odohrali v Premier League päť sezón v rade a s veľkými zápasmi majú oveľa väčšiu prax. Bournemouth ale prehral tri stretnutia v rade a do play-off postúpil iba vďaka náskoku, ktorý si stihol vybudovať v predstihu.

Domáci budú mať nesmierne náročnú úlohu. Zastaviť budú musieť 25-ročného útočníka Ivana Toneyho, ktorý prežíva životnú sezónu. Vedenie Brentfordu ho priviedlo z treťoligového Peterborough ako náhradu za Ollieho Watkinsa, ktorý pred sezónou posilnil Aston Villu. A vtedy pravdepodobne ani len netušilo, aký fantastický ťah sa mu podaril. Vysoký zakončovateľ strelil vo svojej prvej sezóne v Championship 31 gólov, čím prekonal strelecký rekord druhej najvyššej súťaže. Práve Toney tak bude najväčšou zbraňou The Bees v play-off.

Bournemouth – Brentford (komentuje K. Jakubovič)

O dve hodiny neskôr sa bude o postup do finále bojovať v Barnsley, na Oakwell Stadium pricestuje jediný zástupca z Walesu. Swansea opustila Premier League po siedmich sezónach v rade v ročníku 2017/18 a odvtedy si zahrá v druhom play-off Championship.

Minulý rok labute neuspeli v semifinále práve proti Brentfordu. Teraz sa pokúsia o reparát proti Barnsley, ktoré nečakane obsadilo piatu pozíciu v tabuľke a patrilo k prekvapeniam súťaže. The Tykes si zahrali v Premier League naposledy v sezóne 1997/98.

V tomto ročníku dosiahli najlepšie umiestnenie za posledných dvadsať rokov. To im ale rozhodne nestačí a aj keď s nimi nikto nepočíta, tak sa v play-off pokúsia zamiešať karty.

Barnsley – Swansea City (K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.