Copa América: Finále snov rozhodne o novom kráľovi Južnej Ameriky

Copa América 2021 bude už zajtra minulosťou. V noci zo soboty na nedeľu spoznáme nového šampióna juhoamerického kontinentu.

Rozhodne sa o ňom v superfinále medzi Argentínou a Brazíliou. Pôjde už o 108. vzájomný zápas dvoch juhoamerických futbalových veľmocí. Úspešnejšia Brazília vyhrala 43 zápasov, Argentína uspela 39-krát.

Vo vzájomných zápasoch na Copa América sú ale úspešnejší La Albiceleste, ktorí vyhrali 15 duelov, zatiaľ čo kanárikovia iba 10.

Naposledy si zmerali sily na Copa América 2019. V semifinále uspela po góloch Gabriela Jesusa a Roberta Firmina Brazília 2:0, ktorá napokon celý turnaj ovládla. Na bájnej Maracane v Rio de Janeiro sa Brazílčania pokúsia titul obhájiť.

Tentokrát samozrejme nepôjde o prvé superfinále medzi dvomi úhlavnými rivalmi. Vo finále sa stretli napríklad v rokoch 2004 a 2007. V oboch prípadoch uspeli kanárikovia.

Brazília získala najcennejšiu trofej na kontinente dovedna 9-krát. Argentína je druhou najúspešnejšou krajinou, v Brazílii sa pokúsi získať pätnásty titul. V tomto tisícročí sa to ale Albiceleste ešte nepodarilo. Naposledy triumfovali v roku 1993.

Argentína – Brazília (komentuje M. Lukáč)