Copa América: Prvá ostrá skúška pre domácich, kľúčový súboj pre Ekvádor

Kanárici nastúpia na tretí zápas skupiny B. Ich kvality tentoraz preverí ambiciózna Kolumbia.

Domáci futbalisti oddychovali štyri dni a nadobudnutú energiu budú chcieť zužitkovať v najdôležitejšom zápase skupiny. Ak zdolajú Kolumbiu, tak si v predstihu zaistia postup do vyraďovacej fázy a prakticky aj prvé miesto v tabuľke.

Úvodné dva zápasy zvládli s veľkým prehľadom so skóre 7:0, Neymar sa zatiaľ do čierneho trafil dvakrát. Najväčšia hviezda Brazílie strelila v najcennejšom drese už 68 gólov a na rekordmana Pelého stráca iba 9 presných zásahov. „Je to pre mňa obrovská česť, že som súčasťou brazílskej histórie. Vždy som sníval o tom, že budem obliekať tento dres, ale nikdy by mi nenapadlo, že dosiahnem takéto čísla,“ citovala 29-ročného Neymara agentúra AFP.

Pre druhého najväčšieho favorita skupiny sa turnaj zatiaľ vôbec nevyvíja podľa predstáv, Kolumbia vyhrala iba jeden zápas z troch. Po bezgólovej remíze s Venezuelou napokon s Peru nezískala ani bod, keď si po hodine hry strelil vlastný gól vysoký stopér Evertonu Yerry Mina. Postup do play-off by ale napriek tomu Kolumbijčanom nemal ujsť.

O tri hodiny skôr odohrá kľúčový zápas skupiny posledný Ekvádor, ktorý doteraz získal iba bod za remízu s Venezuelou. Po zápase s Peru bude navyše čeliť Kolumbii a Brazílii, kde sa jeho bodový zisk neočakáva. Ak nezdolá Peru, je vysoko pravdepodobné, že ostane čierny Peter práve v jeho rukách.

Prenosy z Copa América na DIGI SPORT 1

22:55 Ekvádor – Peru
01:55 Brazília – Kolumbia
(oba zápasy komentuje K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.