O druhom finalistovi rozhodli až jedenástky (Copa América)

Semifinálové meranie síl medzi Argentínou a Kolumbiou prinieslo poriadnu drámu, ktoré rozuzlenie zabezpečili až strely z bieleho bodu.

Argentína šla do vedenia už v 7. minúte, keď sa po Messiho prihrávke presadil Lautaro Martínez. Odpoveď Kolumbie prišla po hodine hry, úspešným zakončovateľom bol Díaz.

Jedenástkový rozstrel síce začali lepšie Kolumbíjčania, následne ale nepremenili až tri zo štyroch pokusov, kým belasobieli sa mýlili len raz a držiteľovi miestenky do finále bolo rozhodnuté.

Copa América semifinále
Argentína – Kolumbia 2:1pk (1:0, 1:1)
Góly: 7. Lautaro Martínez – 61. L. Diáz
Jedenástkový rozstrel: 0:1 Cuadrado, 1:1 Messi, 1:1 Sánchez, 1:1 De Paul, 1:1 Mina, 2:1 Paredes, 2:2 Borja, 3:2 Martínez, 3:2 Cardona

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Vo finále sa tak proti sebe postavia dvaja najväčší favoriti podujatia Brazília a Argentína. Ich súboj je na programe zo soboty na nedeľu v noci o 01:55 a vy budeme môcť byť prostredníctvom priameho prenosu DIGI SPORT 1 a v spoločnosti komentátora Matúša Lukáča samozrejme pri tom.

Súboj neúspešných semifinalistov o bronzovú priečku sa hrá o deň skôr, v noci z piatka na sobotu o 01:55 na DS1 sa pod komentátorským dohľadom Martina Petra stretnú Peru a Kolumbia.

O 3. miesto
Sobota 10.7. 01:55 Peru – Kolumbia (komentuje M. Petro)

Finále
Nedeľa 10.7. 01:55 Brazília – Argentína (komentuje M. Lukáč)