Obrat Brazílie v 100. minúte, Ekvádor neudržal náskok (Copa América)

Skupina B na Copa América pokračovala zápasmi 4. kola.

Ekvádor potreboval proti Peru bodovať naplno a začal skvele, keď po prvom dejstve vyhrával 2:0. Po zmene svoj náskok ale stratil a nakoniec sa musel uspokojiť len s bodom.

Brazíliu čakala prvá vážna skúška na turnaji v podobe Kolumbie, ktorá to dokazovala už od 10. minúty a zásahu Díaza. O vyrovnanie sa postaral až v 78. minúte striedajúci Firmino a obrat kanárikov zavŕšil v desiatej minúte nadstaveného času Casemiro.

Ekvádor – Peru 2:2 (2:0)
Góly: 23. Tapia (vl.), 45.+3 Preciado – 49. Lapadula, 54. Carrillo

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Brazília – Kolumbia 2:1 (0:1)
Góly: 78. Firmino, 90.+10 Casemiro – 10. L. Díaz

Pred záverečnými dvomi zápasmi v skupine je Brazília s deviatimi bodmi už jej istým víťazom. Druhá Kolumbia má na konte štyri body, no má už odohrané všetky zápasy, rovnako ako tretie Peru, ktoré si ale ešte zmeria sily s Venezuelou. Tá je s dvomi bodmi aktuálne posledná, no len horšie skóre ju delí od štvrtého Ekvádora, na ktorý čaká v poslednom zápase skupiny Brazília.