Copa América: Uruguaj si ide pre prvú výhru, Čile sa môže dostať do čela

Skupina A na juhoamerickom šampionáte Copa América bude pokračovať zápasmi 4. kola. Svoju situáciu v tabuľke si bude chcieť po zlom štarte vylepšiť Uruguaj. Argentínčania budú tentoraz oddychovať, čo môže využiť Čile.

Uruguaj odohral na turnaji dva zápasy a do tabuľky si pripísal iba jeden bod za remízu s Čile. Taký štart si najúspešnejšia krajina v histórii turnaja rozhodne nepredstavovala. Večer môže favorit situáciu mierne vylepšiť, narazí totiž na papierovo najslabší výber. Tri body sú povinnosťou a víťazstvom by Uruguajčania spečatili svoj postup do vyraďovacej fázy.

Bolívia má len veľmi malú nádej na postup, pretože po Uruguaji bude v poslednom zápase skupiny čeliť Argentíne. Uruguaj zatiaľ zaostáva za očakávaniami a pokiaľ Bolívia podá bezchybný výkon, mohla by veľkého favorita potrápiť. Ak by ho obrala o nejaké body, určite by sa postarala o najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu turnaja.

Postup do play-off má už v predstihu vo vrecku Čile, ktoré nenašlo premožiteľa ani v jednom zápase z troch, a to už čelilo Uruguaju aj Argentíne. V noci sa môže minimálne na pár dní dokonca prepracovať do čela skupiny A, takže s priebehom turnaja môže byť partia okolo Artura Vidala zatiaľ nadmieru spokojná.

Paraguaju chýba k postupovej istote jeden bod. S Čile si nezmeral sily takmer štyri roky, naposledy sa však tešil zo suverénneho víťazstva 3:0 v kvalifikácii na majstrovstvá sveta.

Prenosy z Copa América na DIGI SPORT 1

22:55 Bolívia – Uruguaj
1:55 Čile – Paraguaj
(oba zápasy komentuje M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.