Kto vyzve Chelsea vo finále FA Cupu?

V nedeľu poobede zistíme finálové zloženie najstaršej pohárovej súťaže na svete.

Včera si prvú miestenku do finále vybojovala londýnska Chelsea. Už poobede zistí svojho finálového súpera, ktorým bude jeden z dvojice Leicester City – Southampton.

Favoritom druhého duelu vo Wembley budú líšky, ktoré sa medzi najlepšiu štvorku prepracovali ôsmykrát v histórii súťaže. Posledné semifinále si zahrali v roku 1982. Svätci si semifinálový zápas zahrajú už dvanástykrát. Naposledy sa im to podarilo v roku 2018, vtedy nestačili na Chelsea.


The Foxes okupujú v Premier League fantastické tretie miesto, historický triumf zo sezóny 2015/16 už ale nezopakujú, a preto sa budú snažiť získať druhú najcennejšiu trofej v krajine. Zároveň si budú chcieť napraviť chuť po dvoch prehrách v rade. Po ManCity nestačili v lige ani na West Ham.

Southampton bol na prelome rokov Leicesteru v lige na dostrel, v novom kalendárnom roku ale prežíva katastrofálne obdobie, ktoré ho odsunulo až na 14. pozíciu v tabuľke. V najprestížnejšej futbalovej lige prehrali svätci tri zápasy z posledných štyroch. V Fa Cupe je to však úplne iný tím.

Úlohu zohral aj žreb, ktorý bol pre The Saints pomerne priaznivý. V treťom kole mali papierovo najťažšieho súpera. Zo súťaže sa im po tesnom víťazstve podarilo vyradiť obhajcu trofeje. V domácom prostredí zdolali Arsenal 1:0. Potom čelili Wolves a druholigovému Bournemouth.

Zaujímavosťou je, že Southampton v tomto ročníku ešte nedostal ani jeden gól. Útočí na rekord Evertonu z roku 1965-66, ktorý sa prepracoval do finále bez jediného inkasovaného gólu.

Leicester si v úvodných kolách poradil so Stoke City a Brentfordom. V osemfinále vyradil z hry Brighton a naposledy zo súťaže po výsledku 3:1 vyprevadil aj slávny Manchester United.


Prioritou Leicesteru je umiestnenie v prvej štvorke, líšky by si však radi zopakovali účasť vo finále najstaršej pohárovej súťaže prvýkrát od roku 1969 a vôbec prvýkrát v histórii zdvihli cennú trofej nad hlavu. Svätcom sa to už raz podarilo. V roku 1976 dokázali vo Wembley prekvapiť Manchester United. V tejto sezóne sa pokúsia jeden z najväčších úspechov v klubovej histórii zopakovať.

Leicester – Southampton (komentuje M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.