Vlci privítajú Southampton, Chelsea proti druholigistovi

Posledných dvoch účastníkov štvrťfinále FA Cupu spoznáme dnes večer, o postup sa bude bojovať vo Wolverhamptone a Barnsley.

Prvý zápas uvidíme na štadióne vlkov. kde sa Wolverhamptonu do cesty postaví ďalší zástupca Premier League Southampton. Momentálne ani jeden tím neprežíva dobré obdobie a chuť si bude chcieť napraviť v pohári. Wolves získali v najvyššej súťaži iba šesť bodov zo šiestich zápasov, svätci sú na tom ešte horšie, keď prehrali päť zápasov v rade.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Odkedy sa vlci vrátili medzi anglickú futbalovú elitu, vzájomná štatistika v súbojoch so Saints hovorí mierne v ich prospech. Z piatich zápasov vyhrali dva a dvakrát získali bod za remízu. Deľbou bodov sa skončil aj zatiaľ posledný vzájomný zápas, v novembri sa vo Wolverhamptone zrodil výsledok 1:1. Na gól Thea Walcotta vtedy v záverečnej polhodine odpovedal Pedro Neto.

Wolverhampton – Southampton (komentuje F. Mentel)

Po zápase na Molineux sa presunieme na štadión druholigového Barnsley, domáce družstvo privíta na Oakwell minuloročného finalistu z Londýna. Chelsea sa bude usilovať o predĺženie víťaznej série pod vedením nového trénera Thomasa Tuchela, na trávniku trinásteho celku Championship bude jasným favoritom.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Nemecký tréner na úvod v Premier League remizoval s Wolverhamptonom, následne ale vybojoval deväť bodov z deviatich za víťazstvá s Burnley, Tottenhamom a naposledy Sheffieldom United. Dnes sa pokúsi o úspešný debut v najstaršej futbalovej súťaži na svete.

Barnsley – Chelsea (K. Jakubovič)