Ipswich privíta rozbehnutý Oxford, formu chce potvrdiť Port Vale

Reprezentačnú prestávku vyplníme na PREMIER Sport dvomi zaujímavými súbojmi z prostredia tretej a štvrtej najvyššej súťaže v Anglicku.

Program zahájime vo Vale Parku, kde svoje domáce zápasy hráva štvrtoligový Port Vale. Domácim sa v tejto sezóne darí nad očakávania. Po pätnástom kole figurujú na fantastickom druhom mieste tabuľky. Na vedúci Forest Green strácajú iba tri body. 

Od polovice septembra prehrali iba jeden súťažný zápas z dvanástich. V League Two vyhrali sedem zápasov, dvakrát uspeli v ligovom pohári a postúpili aj do 2. kola FA Cupu. 

Hosťujúci Bratford City to bude mať nesmierne náročné. Dvanásty celok tabuľky bodoval naplno iba v jednom ligovom stretnutí z piatich. Tabuľka štvrtej najvyššej súťaže je však nesmierne vyrovnaná. Braford stráca na Port Vale iba sedem bodov. Naposledy však dokázal uspieť vo Vale Parku v roku 2017. Vtedy ešte oba celky pôsobili v League One. 

Tretiu ligu po šestnástich odohraných zápasoch vedie populárny Wigan Athletic. Má však iba o bod viac ako druhý Plymouth Argyle. Dobre našliapnuté v boji o postup do Championship má aj Oxford United. Pred 17. kolom figuruje na šiestom mieste, ktoré zaručuje účasť v populárnom play-off. 

Oxford United sa momentálne vezie na úspešnej víťaznej sérii. Vyhral tri zápasy v rade a na konte má 27 bodov. Jeho najbližší súper získal o štyri body menej. 

Na zelenom koberci sa Oxfordu tento raz do cesty postaví Ipswich Town. Ani fanúšikovia tohto tradičného celku, ktorý vyhral prvú anglickú ligu, FA Cup i pohár UEFA, sa nemôžu na momentálnu formu svojho mužstva sťažovať. Ipswich vyhral štyri zápasy z posledných šiestich, nad jeho sily bol iba vyššie spomínaný Plymouth.  

Vzájomné súboje dnešných rivalov bývajú v posledných rokoch nesmierne vyrovnané. Až tri zo štyroch stretnutí skončili bezgólovou remízou. Pevne veríme, že v tomto prípade nejaké góly uvidíme.

Futbalový program na PREMIER Sport 1
12:55 Port Vale – Bratford City (League TWO)
15:55 Ipswich Town – Oxford United (League ONE) 

Oba priame prenosy komentuje Filip Mentel.