Kto uspeje v súboji sklamaní?

Nová sezóna škótskej Premiership je v plnom prúde. Štart ale úplne nezachytili dva tradičné celky, ktoré sa potrebujú čím skôr prebrať a začať zbierať body.

Reč je najmä o Celticu. 51-násobný šampión vyhral iba tri stretnutia zo siedmich. A to aj napriek tomu, že v súťaži nastrieľal s prehľadom najviac gólov. V siedmich zápasoch Kelti napli sieť 17-krát. Na najväčšieho rivala však pred ôsmym kolom strácajú už šesť bodov.

Domáci Aberdeen na tom nie je o nič lepšie. Naprieč všetkými súťažami ťahá osemzápasovú šnúru bez víťazstva, ktorú bude chcieť v dnešnom súboji ukončiť.

S výberom Stephena Glassa to pritom po úvodných dvoch ligových víťazstvách vyzeralo veľmi dobre. Aktuálne to ale ide dole vodou. Aberdeen prehral tri ligové stretnutia v rade, naposledy nestačil na St. Mirren. Rozhodujúcim momentom stretnutia bola červená karta pre Teddyho Jenksa. Futbalisti St. Mirren využili presilovku a otočili skóre stretnutia z 1:2 na 3:2.

Domáci budú v miernej výhode. Na rozdiel od hráčov Celticu počas týždňa oddychovali. Celtic utrpel v Európskej lige v druhom zápase skupiny G trpkú porážku. V Celtic Parku ho vyškolil Bayer Leverkusen 4:0. Dnes si plánuje vicemajster napraviť chuť.

V súbojoch s Aberdeenom sa mu v poslednom období darí, neprehral ani jeden vzájomný zápas z posledných štrnástich, až jedenásťkrát dokázal triumfovať.