Leicester v šlágri FA Cupu proti United, o semifinále zabojuje aj Chelsea

Už dnes sa dozvieme mená posledných dvoch semifinalistov. Manchester United sa pokúsi o rekordnú 31. účasť medzi najlepšou štvorkou, zabrániť mu v tom plánuje Leicester.

Na King Power Stadium uvidíme podľa všetkého atraktívny duel dvoch tímov, ktoré v Premier League bojujú o umiestnenie v prvej štvorke. S tým sa ale ani jedno mužstvo neuspokojí, obe by chceli v tejto sezóne vybojovať aj nejakú trofej a FA Cup sa javí ako ideálna príležitosť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Leicester City si pri žrebe pravdepodobne zo všetkých tímov najmenej prial práve Manchester United. Tretí tím stráca v Premier League na diablov iba jeden bod, v posledných sezónach sú však diabli pre Leicester strašiakom. Líšky nedokázali uspieť ani v jednom zápase z trinástich.

Naposledy sa im to podarilo v septembri 2014, v pamätnej prestrelke 5:4. Bolo to jediné víťazstvo Leicestru z posledných 25 vzájomných zápasov. Manchester United vyhral až 19 z nich.

Mužstvo Ole Gunnara Solskjaera ťahá vo všetkých súťažiach 14-zápasovú sériu bez prehry. Naposledy si dokázalo vybojovať miestenku do štvrťfinále Európskej ligy. V prestížnom osemfinálovom zápase zdolali diabli AC Miláno 1:0. V ďalšom kole si zahrajú proti Granade.

Leicester City – Manchester United (komentuje M. Lukáč)

Po semifinálovej miestenke túži aj minuloročný finalista z Londýna. Posledné štvrťfinále má jasného favorita. Chelsea privíta na Stamford Bridge najhorší celok Premier League. FA Cup je pre Sheffield United poslednou možnosťou, ako zachrániť katastrofálnu sezónu.

Blues ostávajú pod vedením nového trénera Thomasa Tuchela aj naďalej neporazení. Bývalý tréner Borussie Dortmund a PSG vrátil Chelsea do boja o TOP 4, vyradil z Ligy majstrov nepríjemné Atlético a má všetky predpoklady k tomu, aby uspel aj dnešnom súboji so Sheffieldom. Stále sa nájdu aj kritici, ale treba uznať, že táto zmena zatiaľ priniesla v západnej časti Londýna ovocie.

Chelsea FC – Sheffield United (M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.