Naštrbí Ancelotti ambície ManCity ?

Citizens si chcú udržať nádej na zisk historického quadruple, teda zisk štyroch prestížnych trofejí. V Premier League dominujú, dnes sa bude sústrediť na prienik medzi najlepšiu štvorku FA Cupu.

Najbližšou prekážkou bude nevyspytateľný Everton, ktorý síce v posledných týždňoch nepredvádza najlepšie výkony, jeho kvalitu však nikto nemôže poprieť. Modrý celok z Liverpoolu by sa po rokoch rád predstavil v pohárovej Európe. V lige je to ale v tejto sezóne nesmierne nabité a rozhodovať budú detaily. Tie nakoniec možno rozhodnú v neprospech pre The Toffees.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Pohárové ambície by mohli karamelky naplniť úspechom v FA Cupe. Svoju kvalitu preukázali napríklad aj v osemfinálovom súboji s Tottenhamom. Defenzívne ladeným kohútom dokázali streliť 5 gólov. O dramatickom postupe rozhodol v predĺžení striedajúci Brazílčan Bernard.

Manchester City to mal v predchádzajúcom kole o niečo jednoduchšie. O postup bojoval s druholigovou Swansea. Mužstvo Pepa Guardiolu rozhodlo o postupe krátko po zmene strán a potvrdilo, že sa v novom roku dostalo do neuveriteľnej formy. Citizens vyhrali 24 zápasov z 25. V rámci tejto dych berúcej série si podarili aj s Evertonom, v Goodison Parku zvíťazili 3:1.

Zastaviť ich dokázal iba Manchester United. Prehra v derby ale Sky Blues vôbec nerozhodila. Po nej dokázali v Premier League poraziť Southampton i Fulham, V Lige majstrov spečatili postup medzi najlepšiu osmičku. V štvrťfinále narazia na Borussiu Dortmund.

Everton – Manchester City (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

O postup do semifinále v dnešnom programe zabojuje aj posledný zástupca z Championship. Druholigový Bournemouth sa po vyradení Burnley pokúsi z najstaršieho pohára vykopnúť aj Southampton. Jeho šance rozhodne nie sú nereálne, svätci prežívajú najhoršie obdobie v sezóne.

Z dvanástich ligových zápasov prehrali Saints desať, z prvej sedmičky sa prepadli až na 14. miesto. Po takejto sérii je sebavedomie hráčov na bode mrazu a práve to by mohol Bournemouth využiť vo svoj prospech. Prioritou domácich je však návrat do Premier League, ktorý bude poriadne náročný. The Cherries sú na siedmom mieste Championship, na play-off momentálne strácajú 2 body.

Bournemouth – Southampton (M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.