PL Focus 19: Zimná prestávka na anglický spôsob a megašláger na Anfield

Po priam šialenom programe pred, počas a po sviatkoch sa Premier League na pár dní odmlčala, no aj počas tejto kvázi pauzy čakali na anglických prvoligistov ich prvé tohtosezónne zápasy FA Cupu. A nie všetkým sa darilo tak, ako by sa podľa papierových predpokladov očakávalo.

Svoje o tom vedia vo West Bromwichi, ktorý v jedenástkovom rozstrele prehral s trinástym tímom tabuľky 3. ligy Blackpoolom a ešte viac si tento ročník zapamätajú v Leedsi, ktorému vystavil stopku po prehre rozdielom triedy štvrtoligista Crawley Town.

Svoju pohárovú púť ukončili v priamych súbojoch so svojimi ligovými konkurentmi aj Newcastle s Martinom Dúbravkom, ktorý na trávniku Arsenalu vyťahoval loptu zo siete dvakrát, Crystal Palace, ktorý nestačil na Wolves a zázrak sa nekonal ani v Birminghame, kde po koronavírusových škrtoch v kádri áčka mládežnícka úderka Aston Villy jednoducho nestačila na kvality majstra z Liverpoolu.

A zase sa točí…

Najstaršia klubová pohárová súťaž sveta si ale nateraz dáva prestávku a tak sa na ostrovoch opäť roztočí ligový kolotoč. A krútiť sa bude znova až do stavu hlavybôlu. Od utorka 12. januára do štvrtka 21. januára sa totiž odohrá až 22 zápasov. A pritom je to pre Premier League obdobie zimnej prestávky. No samozrejme, na anglický spôsob, čo manažérov klubov asi príliš nenadchne, pre televíznych divákov je to však dôvod na spokojné zakrochkanie.

Počas pracovných dní tohto týždňa sa v rámci 18. kola predstaví polovica tímov a tá druhá bude oddychovať, v nasledujúcom pracovnom týždni si svoje úlohy vymenia. Aby toho ale kluby nemali náhodou málo, do zoznamu zápasov sa pridajú aj dve dohrávky z 1. a 16. kola a cez víkend si medzi dvoma pokračovaniami 18. kola zahrajú stretnutia 19. kola.

Všetky oči zamerané na Anfield

Začínate sa v tom strácať? Tak vám snáď pomôže prehľad prenosov, ktoré vám na PREMIER SPORT v najbližších dňoch ponúkneme. Napriek viacerým zaujímavým konfrontáciám medzi nimi vyčnieva jeden – o víkendový megašláger sa v Match of the Week postarajú najúspešnejšie kluby anglickej histórie, keď úradujúci majster Liverpool FC vyzve na Anfield držiteľa najväčšieho počtu titulov Manchester United.

Štartujeme štúdiom, v ktorom Marek Skáčik privíta ako hosťa Jána Novotu, duelom odvekých rivalov vás bude sprevádzať duo Karol Jakubovič a Matúš Lukáč.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

PRIAME PRENOSY PREMIER LEAGUE NA PREMIER SPORT

18. kolo
Utorok 12.1.
18:55 Sheffield United – Newcastle (K. Jakubovič)
21:10 Burnley – Manchester United (K. Jakubovič) / dohrávka 1. kola

Streda 13.1.
18:55 Manchester City – Brighton (Radotínský Kaiser)
21:10 Tottenham – Fulham (Svěcený, Vrba) / dohrávka 16. kola

Štvrtok 14.1.
20:55 Arsenal – Crystal Palace (K. Jakubovič)

19. kolo
Sobota 16.1.
13:25 Wolverhampton – West Bromwich (Radotínský, Vrba)
15:55 West Ham – Burnley (M. Lukáč)
18:25 Fulham – Chelsea (Radotínský, Kaiser)

Nedeľa 17.1.
12:55 Aston Villa – Everton (M. Lukáč)
14:55 Sheffield United – Tottenham (K. Jakubovič)
17:00 Liverpool – Manchester United (štúdio: M. Skáčik, hosť: J. Novota, komentujú K. Jakubovič a M. Lukáč)
20:10 Manchester City – Crystal Palace (M. Lukáč)

Pondelok 18.1.
20:55 Arsenal – Newcastle (M. Lukáč)

18. kolo
Utorok 19.1.
18:55 West Ham – West Bromwich (M. Lukáč)
21:10 Leicester – Chelsea (M. Lukáč)

Streda 20.1.
21:10 Fulham – Manchester United (M. Skáčik)

Štvrtok 21.1.
20:55 Liverpool – Burnley (M. Lukáč)