Diabli môžu ísť do čela, straky cestujú do Sheffieldu

Situácia na Old Trafford sa začína nečakaným spôsobom otáčať. Z kritizovaného mužstva môže byť už dnes večer líder Premier League.

Stačí, ak diabli zvládnu dohrávku 1. kola na štadióne Burnley. Manchester United má momentálne rovnaký počet bodov, ako vedúci Liverpool. Odohral ale o jeden zápas menej, takže v prípade bodového zisku svojho odvekého rivala v tabuľke Premier League preskočí. A to by po úvodných kolách najprestížnejšej futbalovej súťaže tipoval len málokto.

Devils sa v novembri dostali do fantastickej formy, ktorú sa im podarilo udržať aj počas sviatkov. Úspešne zvládli aj premiérový zápas v novom roku, keď v Divadle snov porazili Aston Villu 2:1. Vzápätí prišiel semifinálový neúspech v Ligovom pohári, v ktorom diabli podľahli Citizens 0:2, chuť si ale dokázali napraviť v FA Cupe, v ktorom postúpili do 4. kola cez druholigový Watford.

Pokiaľ hovoríme o zlepšení, na aktuálnu formu sa nemôžu sťažovať ani domáci futbalisti. Clarets patrí v tabuľke až šestnáste miesto, ešte pred mesiacom to ale vyzeralo oveľa horšie. V sviatočnom období ale dokázalo Burnley vyhrať tri zápasy z piatich a výrazne si polepšilo. Opustilo vďaka tomu zostupové pásmo a rado by vo svojom posune tabuľkou nahor pokračovalo. Proti rozbehnutej mašine z Old Trafford to bude mať ale mimoriadne náročné.

Burnley FC – Manchester United (komentuje K. Jakubovič)

Ešte pred zápasom v Burnley odštartujeme na PREMIER SPORT 18. kolo, ktoré zahájime na štadióne najhoršieho tímu aktuálneho ročníka. O prvé víťazstvo v sezóne zabojujú futbalisti Sheffieldu United, zabrániť im v tom budú chcieť straky z Newcastlu, ktoré sa po sľubnom začiatku sezóny dostali do hlbokej krízy. Newcastle nevyhral ani jeden súťažný zápas z predchádzajúcich siedmich, v lige prehral tri zápasy a dvakrát remizoval. Navyše vypadol aj z oboch pohárov, v tom ligovom ukončil jeho púť druholigový Brentford a v FA Cupe pred pár dňami Arsenal.

Futbalisti Sheffieldu naopak po 18-zápasovej sérii bez víťazstva konečne okúsili radosť z výhry. V FA Cupe uspeli na štadióne treťoligového Bristolu Rovers 3:2. Fanúšikovia pevne veria, že im toto víťazstvo pomôže v tuhých bojoch o záchranu, ktoré ich na jar čakajú. V minulej sezóne sa pritom šable ako nováčik takmer postarali o zázrak a len pár bodov ich delilo od kvalifikácie do pohárovej Európy. V aktuálnom ročníku by sa mohli postarať o ďalší, ak by sa im podarilo zachrániť medzi elitou. Sheffield United totiž na sedemnásty Brighton stráca pred dnešným zápasom už dvanásť bodov.

Sheffield United – Newcastle United (K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.