Potvrdia Forest Green Rovers formu?

Reprezentačnú prestávku na PREMIER Sport vyplníme dvomi súbojmi štvrtej najvyššej súťaže v Anglicku. Pozrieme si hru aktuálneho lídra, navštívime aj Newport.

Program League Two zaháji líder tabuľky. V napínavom a veľmi dôležitom súboji v úvode sezóny privíta Forest Green Rowers piaty Swindon Town.

Hostia budú mať za úlohu zastaviť stroj, ktorý sa dostal do oslnivej formy. Forest Green zatiaľ z desiatich duelov prehral iba jeden. Až v siedmich prípadoch sa radoval z plného bodového zisku. Naposledy uspel v Brunton Parku, kde zdolal domáce Carlisle 2:0.

Vynikajúcou formou oplýva najmä jamajský útočník Jamille Matt. 31-ročný kanonier sa v desiatich dueloch presadil šesťkrát, na ďalších 5 gólov prihral svojim spoluhráčom.

O tri hodiny neskôr je výkop naplánovaný na štadióne Rodney Parade v Newporte. Domácich futbalistov plánuje o body obrať Bradford City.

Newport County pôjde do druhého zápasu pod vedením dočasného trénera Waynea Hatswella. Ten prebral tím po nečakanom odchode milovaného Michaela Flynna. Bývalý asistent si už stihol pripísať aj víťazný debut, Newport si minulý týždeň poradil so Scunthorpe 3:0.

Bradfordu sa v aktuálnej sezóne darí ešte viac. Po desiatich kolách okupuje vynikajúce siedme miesto tabuľky za štyri víťazstvá a tri remízy. Naposledy si poradil s Rochdale v pomere 2:0.

Dnes bude chcieť Bradford prelomiť čiernu sériu v súbojoch s Newportom. V posledných troch vzájomných zápasoch nezískal ani bod.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.