Predĺži Arsenal sériu bez prehry?

Deviate kolo anglickej Premier League zahájime v hlavnom meste krajiny. Na Emirates Stadium v Londýne zavíta nevyspytateľná Aston Villa.

The Gunners neprehrali šesť zápasov v rade, päťkrát v lige a raz v pohári, a túto sériu by chceli natiahnuť minimálne o jeden zápas. Ich ďalšou prekážkou budú birminghamskí The Villans.

Arsenal mal naposledy problémy s Crystal Palace. Remízu 2:2 v malom derby zachránil v piatej minúte nadstaveného času francúzsky útočník Alexandre Lacazette. Arsenal sa pred deviatym kolom s jedenástimi bodmi nachádza na dvanástom mieste tabuľky.

Aston Villa nazbierala v doterajšom priebehu ešte o jeden bod menej a je v tesnom závese na trinástom mieste. Bude tak mať šancu preskočiť v tabuľke londýnskeho rivala.

Hráči však musia predviesť oveľa lepšie výkony, ako v ostatných dvoch stretnutiach, v ktorých si Villans pripísali dve tesné prehry. Po Tottenhame nestačili ani na Wolverhampton a to aj napriek tomu, že ešte v 80. minúte viedli 2:0. Poslednú štvrťhodinu ale absolútne nezvládli a nakoniec odchádzali z domáceho súboja ako porazení.

V predchádzajúcich vzájomných zápasoch ale dominoval práve klub z Birminghamu. Aston Villa vyhrala s The Gunners tri posledné vzájomné stretnutia, strelila v nich päť gólov a navyše ani v jednom z nich neinkasovala.